Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Internetes rendelésnél kérhet...

Internetes rendelésnél kérhet ilyet?

Figyelt kérdés
Rendeltem a netről, és miután kifizettem kicseréltem egy terméket, mert az lett volna a legjobb...felhivtam a számot amit adott a csávó, kérte a bankkártya adataimat, lejárat stb.. és még a hátlapon lévő 3 személyes kódot... megadhatom e vagy sem.. tudtommal nem, de egy ilyen cégnél elviekben van titoktartás meg ilyenek nem?

#3szám
2012. dec. 4. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kérhetnek ilyet, de csak akkor add meg, ha megbízol a cégben.

Telefonos vásárlásoknál, foglalásoknál (hotel, repjegy stb.) ez bevett gyakorlat, de mióta elterjedt a netes fizetés, már ritkán használják, mivel valóban visszaélésre adhat lehetőséget.

2012. dec. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

[link]

ez a cég lenne, nem tűnik egy átcsesző boltnak, de a mai emberek....... á

2012. dec. 4. 13:22
 3/11 anonim ***** válasza:

Bankkártyaszám+lejárat+kód, ez pont elég ahhoz, hogy bárki fizethessen a számládról anélkül, hogy egyáltalán valaha is látott volna téged. Én emiatt nem adnám meg az adataim.

Különben is, ha már kifizetted, akkor minek kellettek nekik ezek az adatok? A rendelésednek egyedi azonosítója van, az alapján mindent lát, ami rá tartozik az ügyből.

Ha meg online akarnak fizettetni, akkor oldják meg online. Kismillió helyen tudok úgy fizetni, hogy átirányítanak az otp vagy a cib bank hitelesített weboldalára, és ott adom meg a kártya adatait, így az eladó ezzel nem is találkozik, csak a pénzt kapja meg. Így biztonságos, és ezt a módszert szerintem ők is tudnák alkalmazni.

2012. dec. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Pont azokat az adatokat kérik, amik szükségesek a netes vásárláshoz. Én nem adnám meg.
2012. dec. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
fizetnem csak a kicserélt és az uj termék külömbségét kell, nem az egészet.
2012. dec. 4. 19:38
 6/11 anonim ***** válasza:
És amikor az eredeti terméket fizetted, akkor is elkérték ezeket az adatokat? Vagy akkor hogy oldottátok meg?
2012. dec. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem, akkor a paypallos fiokommal fizettem, ezért én se értem nagyon, mert nem igaz hogy nem tud egy x összegű paypallos utalásos csekket kiállitani....
2012. dec. 4. 19:47
 8/11 anonim ***** válasza:

ESZEDBE NE JUSSON EZEKET AZ ADATOKAT MEGADNI A DOMBORNYOMOTT KÁRTYÁDRÓL!!!!!!


Aki ilyet kér tőled, az ártó szándékkal teszi, mert ezek az adatok pont elegek arra, hogy a nevedben bárki bármikor interneten vásároljon, vagy fizessen!

2012. dec. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan megadhatod. Angliában elek, es ez itt bevett szokás. Mint ahogy feljebb is írták repjegy, hotel stb foglaláskor otthon is így működik csak otthon az emberek ehhez még nincsenek nagyon hozzászokva, és a magyar lehúzós mentalitás miatt mindenki fél.

Persze figyelj oda hogy kinek adod meg, de egy normális, regisztrált céggel nem lesz baj. Gondolj bele, nem egy alaplap vagy egy proci árán fognak meggazdagodni amit rólad lehúznak, es a cég hírnevének se tenne jót.

Egyébként az overclockers elég jo, vettem en is tőlük nehány dolgot. :)

2012. dec. 6. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
megoldottam, köszi, az utolsó hozzászólónak igaza van, hisz a cég nem ilyen hülyeség miatt akar lebukni....na meg az angolok jólétben élnek, igy nem érdekli öket a csalás...már amelyiket :D köszi mindenkinek
2012. dec. 9. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!