Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mely időtartam után derül ez...

Mely időtartam után derül ez ki a banknál, hogy nem ad hitelt? Nem hiszem, hogy ez 3 hónap lenne...

Figyelt kérdés
Ingatlan adásvétel esetén az eladónak nem tetszik, hogy a szerződésben benne lesz olyan kitétel, hogyha a banktól mi nem kapunk hitelt, az előzetes pozítív hitelbírálat ellenére, akkor vissza kell adnia a foglalót.

2021. szept. 5. 09:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Érthetö az eladó részéröl a dolog, mert adott esetben komoly vevötöl esik el.

Ha nem írja alá, arra minden jga megvan és akkor így jártatok, vagy kiveszitek ezt a tételt a szerzödésböl, vagy az eladó bárki másnak eladhatja.

2021. szept. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
jó, de a mi helyzetünket is megérthetné, hogy nekünk se célunk hogy elessünk a hiteltől, és azért 3 millió forint nekem sok, hogy csak ugy odaadjam. Amugy nem tudjátok, hogy a foglaló nagysága minden esetben az eladási ár 10%-a?
2021. szept. 5. 11:22
 3/24 Katoonene ***** válasza:
En se mennek bele. Ha nem kapsz hitelt, te nem fogod az ugyvedet se kifizetni, mert nem lett ugylet?
2021. szept. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
én úgy tudtam, hogy ez általános szabály
2021. szept. 5. 12:20
 5/24 anonim ***** válasza:

Még szép, hogy nem írja alá.

Gyakorlatilag mindenféle biztosíték nélkül tartogassa neked az ingatlant hónapokig? ezzel minden kockázatot ő visel. A potenciális, valóbna fizető vevőkről nem is beszélve. Írd bele, hogy ha 3hónap alatt jön fizetőképes vevő, akkor eladhatja és nem élsz egyéb követeléssel. De ezt meg te nem fogod

2021. szept. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
de állítólag minden hitelnél így van, hogy 3 hónap még folyósítják az összeget. Akkor aki hitelre vesz lakást, abban benne a kockázat hogy elveszíti a foglalot?
2021. szept. 5. 15:45
 7/24 Katoonene ***** válasza:
Ez a foglalo lenyege, ez egy jogi kifejezes.
2021. szept. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Lehet kérni hitelígérvényt, amit egy előrehozott hitelbírálat minden dokumentummal (nem előkalkuláció), és 3-6 hónapig érvényes, garantálja a hitelt.


Onnantól már csak a lakasba köthet bele értékbecslő.

2021. szept. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
utána nézek, köszönöm a segítséged!
2021. szept. 5. 16:36
 10/24 anonim ***** válasza:
A folyósítás és az elbírálás nem ugyanaz...
2021. szept. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!