Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi értelme bankban tartani a...

Mi értelme bankban tartani a pénzt hogyha nem kamatozik és a banki költségek is az egekben?

Figyelt kérdés
Bent eleve veszti csak az értékét, ha meg mozgatni szeretném (utalás, készpénzfelvétel, stb) súlyos ezrekbe kerül.
2021. szept. 3. 09:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Én pl azért tartom bankban a pénzem, mert rühellem a készpénzt. Amit csak lehet utalással vagy kártyával fizetek (nincs díja ezeknek a csomagomban). A havi bankköltségem max egy sör ára, nekem ezt a kényelmet megéri. A pénzed meg a párnacihában ugyanúgy veszít az értékéből.
2021. szept. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Biztonságban van, ennél több sajnos tényleg nincs.
2021. szept. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
de bármikor elérhető és ha odaadom valakinek akkor nem vesztem el sok sör árát.
2021. szept. 3. 09:44
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

Én sokat rendelek külföldről, amihez muszáj a kártya.

Plusz az ügyfeleim is utalva fizetnek. Nincs kp-s forgalmam.

Plusz ahogy írtam, nekem megéri a kényelmet az a havi egy sör.

2021. szept. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
46%
Nem lehetsz tulsagosan szofisztikalt penzugyi ertelemben. Elarulok egy titkot, azok akiknek sok sok penzuk van nem banoba tartjak a penzuket, vagy csak nagyon kis szazalekat.
2021. szept. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

A fizetésem bankszámlára érkezik, a számlákat online fizetem, boltban bankkártyával fizetek. Gyors kényelmes.

Netes vásárlásokat meg máshogy nem is lehet csinálni.

Igen a kényelem pénzbe kerül.


Utalás pénzbe kerül, de nem súlyos ezrekbe.

A banki költségem éves bankkártya díjjal együtt havi kb egy ezres. Ez 100ezres fizetésből sok. 3-4-500ezerből nem annyira.


Pénzt meg nem kötelező a bankszámlán tartani. Legyen rajta pár százezer, a többit állampapírba lehet rakni. Komolyabb összegeket meg befektetni valahová.

2021. szept. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

"Utalás pénzbe kerül, de nem súlyos ezrekbe."


De bizony, akár súlyos ezrekbe is kerülhet: pl. 2 millió ft utalása már bőven többezres tétel.

2021. szept. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
49%

#7 - inkább úgy írtam volna, hogy többezres tétel is LEHET.

A múlt hónapban fizette ki a feleségem a lakás vételárának utolsó részletét, 13.500.000 forintot, amiért összesen 41 Ft díjat vontak le. Szóval ez nagyrészt számlacsomagfüggő.

2021. szept. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

13 millió ft-ért 41 ft-ot?

Nem írtad el?

Ha nem, akkor ez milyen számlacsomag?

Gondolom, sok százezres fizetésnek kell érkeznie, mert a bankok általában annak kedveznek, akinek amúgy is sok pénze van :-)

2021. szept. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"De bizony, akár súlyos ezrekbe is kerülhet: pl. 2 millió ft utalása már bőven többezres tétel."


Én milliós összeget ritkán szoktam utalni. Úgyhogy ezt nem érdemes a havi költségekbe számolni. Az az adott dolog egyszeri extra díja.


Ha 13 milliót kifizetek, akkor belekalkulálom, hogy rájön még 50-100ezer járulékos költség, ezen én nem akarok külön bosszankodni.

2021. szept. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!