Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha hitelt örököltem mikortól...

Ha hitelt örököltem mikortól kell fizetni?

Figyelt kérdés
Meg nem volt hagyatéki tárgyalás. Ha most nem lenne moratórium alatt a hitel akkor már vonnak vagy csak akkor mikor lezárult az tárgyalás. Csak mert októberben lejár a moratórium ezen a hitelen.
2021. szept. 1. 21:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Hagyatékiig tuti nem kell fizetned semmit, addig vár a bank.


Az a kérdés, hogy megéri a hitel? Ha nem, tehát pl nem kapsz vele egy nagyobb értékű házat, akkor vissza is utasíthatod. Persze akkor a vagyont se öröklöd. Tehát vagy mindent vagy semmit.

2021. szept. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

CSAK hiteltartozást nem lehet örökölni, adóságot csak apozitív örökség értékéig lehetséges.

Ha nem maradna a kifizetés után annyi, ami megéri, akkor legegyszerübb az örökséges visszautasítani, akkor nem kapsz semmit és nem fizetsz semmi!

2021. szept. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2 milliós hitelről van szó amiből már valamennyi volt fizetve bár most a moratórium megdobja. De van egy lakás is amit testvéremmel oroklunk. Ezt el szeretnénk adni. Illetve egyéb biztosítási pénz is lesz abból teszek bele a hitelbe majd. De akkor jó hogy addig vár a bank addig azt félre tudnám tenni, mert elég szűkös lesz ha a saját hitelemet is és ezt is kell fizetni.
2021. szept. 1. 22:22
 4/16 anonim ***** válasza:
20%

Nem tudom pontosan hogy mukodik de szerintem az lenne a korrekt hogy az orokosodes utan bementek a bankba, jelzitek hogy a terhelt ingatlant el kivanjatok adni es az eladasbol visszafizetitek a hitelt.


Erre a bank rabolint es szünetelteti x ideig a fizetest.

2021. szept. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Úgy is lehet?:O persze amúgy is be kell mennem szóval az nem gond. Csak nem tudtam hogy van ilyen lehetőség H addig halasztani. Az lenne a legjobb
2021. szept. 2. 08:21
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne az itteni tippelgetöknek higgyj, hanem keress meg egy ügyvédet és töle kérj megbízható felvilágosítást!

Az ilyen "a bank rábólint" tipusú válaszok azok, amikre nem szabad odafigyelni, mert ez nem igaz!

2021. szept. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Amit a 4es ír elég hülyeség. Ilyen nincs. Sőt ha egy napot késel már van hogy akkor is hívogatnak.
2021. szept. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Idiotak, nem azt írtam hogy így van, hanem hogy igy kellene lennie. Egy normalis vilagban. Ha teszem azt 100k a törlesztő de annyit nem tud kifizetni az örökös akkor mi van.. A sajat megélhetése terhere fizessen, ahelyett hogy a bank mutat nemi joindulatot? Ki tudja mennyi ido mig eladja a lakast/hazat..
2021. szept. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8-as: Ha te kitalálsz valami mesét, attól még nem úgy müködik a világ. A bankokat egyáltalán nem érdeki, ki miböl fizeti a tartozást és ez mennyire megy a megélhetése terhére, illetve nem mutat semmiféle indulatot, csak a szabályok, törvények szerint müködik, különben egy hónap alatt csödbe menne az össszes.
2021. szept. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
29%

Teljesen mas szituáció hogy ha a sajat hitelet nem tudja fizetni mint ha valakire raszakad egy hitel egy orokosodes során. Csak nem varhatja el a bank hogy lemondjon a 30millios hazrol ha 15millio meg a hitel.


Es ismetlem, ez a baj, hogy a bankok ilyenek. Hogy ilyen helyzetben sem segitokeszek. Es ne gyere nekem ezzel a demagog dumaval hogy tonkremennenek.. 😂 Azert mert adnak mondjuk fel ev haladekot a haz eladasra ami utan egy osszegben megkapjak a kamatokkal dusitott hitelt? Ez nekik is jó.

Most sem ment csodbe egyik sem a 1,5eves moratorium alatt, nem hiszem hogy nagyon komoly gondokat okozna ilyen esetben egy kis segitokeszseg.

2021. szept. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!