Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel ennyi önerővel?

Lakáshitel ennyi önerővel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék vásárolni egy lakást hitellel.


23 éves vagyok, egyedülálló. Nincs a nevemen semmilyen hitel, semmilyen kölcsön, még telefon előfizetésem sem volt soha.

Egy vidéki kisvárosról van szó, ~ 30% önerőm van jelenleg. A jövedelmem most olyan nettó 280-300 ezer, ez valószínüleg a közeljövőben növekedni fog még. (Elvileg jön majd az SZJA mentesség is)..

Nézegettem különböző kalkulátorokat, JTM, vagyonszerzési illeték, egyéb díjak, szóval valamilyen szinten azért van róla elképzelésem "mi merre", de ugyanakkor semmi tapasztalatom nincs ezen a téren, ezért is teszem fel ezt a kérdést. Maximum 10 év futamidőre gondoltam és lehetőleg fix 10 éves kamatperiódussal, aztán amikor lenne rá lehetőségem előtörlesztenék.


Szóval mik a tapasztalatok? Ennyi önerővel van esély arra, hogy kapjak hitelt? Adóstárs mindenképp kell? A felsoroltak közül mi lehet problémás a bank részéről? Esetleg az életkorom lehet kizáró ok?


Bármilyen "személyes tapasztalat" jól jönne. Előre is köszönöm!



2021. aug. 15. 18:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

Elöször is nem mindegy, mennyi lenne a teljes ára a lakásnak, a 30% nem mindegy, hogy mennyire vonatkozik.

Másodszor a 10 év futamidö nem reális, mivel max. a netto jövedelmed 30%-át lehet törlesztörészletnek venni. (Az nem számít, hogy emelkedhet a jövedelmed, ezt nem kalkulálhatják be)

A korod is pehet probléma, mert túl fiatal vagy, azt meg nem írtad, mióta van munkaviszonyod, nem mindegy, hogy egy év, vagy 5-6 esetleg.

Adóstárs nélkül meg garantáltan nem kapsz semmit és keríteni valakit nem igazán könnyü, mondhatnám, elég kizárt, hogy bárki is belemenne ebbe.


De a legmegbízhatóbb választ akkor kapod, ha bemégy egy-két bankba és ott kérsz felvilágosítást!

2021. aug. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam is, egy vidéki kisváros van szó, olyan 10 millió körül mennek a kisebb (1,5 - 2 szobás) felújítandó lakások.
2021. aug. 15. 19:01
 3/16 anonim ***** válasza:
60%
10 millió körül csak putrit kapsz.
2021. aug. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
HA ennyiért meg lehet venni, akkor legalább ennyit még rá kell költeni ahhoz, hogy rendesen lakható legyen!
2021. aug. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%
Ma 10 millióért nem igen kapni olyan lakást, amit érdemes megvenni
2021. aug. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
5%
Salgótarján környéke lehet ez... cigányok cigányok hátán... a bank repesni fog a boldogságtól hogy hitelezhet neked.......
2021. aug. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
3-4-5-6. Beszarni rajtatok. Nem Salgótarján számít kisvárosnak, hanem mondjuk 5-20 ezer fős kistelepülések. Ilyenből rengeteg van az országban mindenfelé és az ilyenekben még mindig rengeteg olyan van, ahol 10 millióért kapni normális pl 1,5 szobás lakást. Nem csak Borsodban, nem csak Nógrádban. Csak mivel ezekről a helyekről alapvetően vándorolnak el az emberek, sokak szemében nincs sok élet az ilyen helyeken, ezért a lakásárak is viszonylag alacsonyan maradtak. Bár nyilván ezeken a helyeken is felmentek mondjuk 3-5 millióról 10 millióra.
2021. aug. 16. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az utolsónak, tök élhető, nem cigányos helyeken lehet venni 10 millióért 1,5-2 szobás panelt. Viszont kisebb, kevésbé frekventált helyeken nem 30% az elvárt önerő, hanem akár 40-50% is lehet. Erről egyébként a bank tud felvilágosítást adni
2021. aug. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%
#7,8: Akkor jöhetnek a linkek olyan lakásokról, amik jó helyen vannak (élhető város, városon belül sem lepratelep, karrier szempontjából és infrastruktúrálisan is jó lehet) 10 millió alatt
2021. aug. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
Én most átfutottam az ingaltancom 10 milla alatti szekcióját és tartom, hogy ennyiért putrit kapni.
2021. aug. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!