Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hagyatéki tárgyalást milyen...

Hagyatéki tárgyalást milyen esetben lehet újra kérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Röviden leirom a tortenetem. Anyukam meghalt 2012ben. Volt egy kis haza,amit en nem akartam,de a nagyszuleim mindenaron megakartak tartani rajtam keresztul. Par evvel kesobb mikor 18lettem megorokoltem es akkor derult ki,hogy hitel lett ra felveve,amirol mindenki tudott csak en nem. En igy mindenestol megkaptam. Mentem is egybol ugyvedhez,2 lemondo nyilatkozatot is kuldtunk ,valasz nem erzkezett ra egyszer sem, a bank (takarekszovetkezet) viszont azota is minden evben (3ev) kuld egy levelet egyre nagyobb osszegben,hogy ennyit kamatozott,ennyit kell fizetnem. Az ugyved azt mondja beleakarnak huzni a csobe,de a lemondasra nem reagalnak.Lehet uj hagyateki targyalast kerni? A regi targyalason a nagymama jelent meg,mint hivatalos gyam,en errol se tudtam. O iratta az en nevemre,o eroskodott,hogy ez a haz maradjon. Szivem szerint ra iratnam vagy atajandekoznam az egeszet neki. 13eves voltam mikor a nevemre kerult es az evek alatt senki nem mondta el hogy hitel van rajta.

Most a behajto ceg megtalalta a munkahelyem es leakarjak vonni a penzembol,de 2honapja szultem igy ugy nez ki,megtudom kerulni ezt. Jovoheten megyek egy masik ugyvedhez,addig is tudna valaki valami felvilagositast adni vagy valami otletet,hogy mit lehet tenni ebben az esetben. En eddig sem akartam azt a hazat,ezutan sem szeretnem.



2021. aug. 2. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Milyen összegről beszélünk? Ház/tartozás.
2021. aug. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon sajnálom, én is így jártam. Az lett a vége, hogy fizettem.. nem is keveset. Eladtuk a házat, abból nagyjából visszajött.
2021. aug. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1.7 millio a tartozas,de a hazat lelaktak azota,mint utolag kiderult a nagymama az evek alatt kiadta. A telek is max 500ezret er.

Mar most 6 millio korul van a kmattal egyutt

2021. aug. 2. 14:08
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
En kértem kamatkedvezményt arra hivatkozva, hogy apám hülyesége miatt kamatozott ennyit, és én csak örökös vagyok. Lehet egyezkedni velük.
2021. aug. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
És nagymama mi a bánatért nem fizette a hitelt? Azóta rég letelt volna.
2021. aug. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Nem vagyok ügyvéd, de biztos vagyok benne, hogy kiskorúként adósságot nem örökölhetsz, vagy mikor nagykorú lettél új hagyatékit lehet kezdeményezni és utólag lemondhatsz az örökségről.

A másik pedig, hogy a nagymamádnak hűtlen kezelésért meg kell térítenie a károdat.

2021. aug. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A nagymama nyakig van az adossagban,sikkasztasert ult is mar,nem en vagyok az egyetlen a csaladban,akinek igy keresztbe tett. Mondtam mar neki is,ha nem tudok lemondani,egyenes agon neki fogom “ajandekozni”,ha az kivitelezheto.
2021. aug. 2. 14:46
 8/11 anonim ***** válasza:
37%

Minek?

Átvettétek az örökséget.

2021. aug. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Mindenképpen olyan ügyvédet fogadj, aki a hagyatéki eljárásokra specializálódott. Ha 18 éves korodban már lépéseket tettél az ügyben, akkor a hülye is látja, hogy nem arról van szó, hogy homokba dugod a fejed. Ha a hagyatékit támadni már nem is lehet, legalább odáig el kellene jutni, hogy a kamatok időarányos részét ne kelljen megfizetni.
2021. aug. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De en nem akartam atvenni. En semmit nem irtam ala. Csak nagykorukent megnyertem. Ha 18 eves korom elott lemondunk akkor most nem fajna a fejem. De akkor meg semmirol nem tudtam.
2021. aug. 2. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!