Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelzálig hiteles házat el...

Jelzálig hiteles házat el lehet adni?

Figyelt kérdés

A mostani házunkat a régi házunk jelzálogoztatása fejében vette anyukám. Abban a régiben most nem lakik senki, se sajnos egy időben míg nem volt munkahelye, ez a jelzáloghitelösszeg végrehajtóhoz került.

Így is van esély eladni ezt a házat? Mert volt rá érdeklődö, hogy CSOK igénybe vételével vásárolná meg. (Egyébként a hitelösszeg, ami rajta van, szerintem magasabb mint amennyiért itt a faluban mennek a házak, bár nem tudom, somogy megyei településeken mennyiért megy egy 3 szobás, nappalis, konyhás, spájz, külön fürdő és wc-s, melléképületes ház. Ez így 7,500,000 kb.)



2021. júl. 22. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Szia


El lehet adni


Először is ki kellene kérni egy igazolást a bankból, hogy pontosan mennyi a tartozás rajta.


Igy látjátok mennyiért kellene kB eladni.

Amikor eladjátok, akkor ebből rögtön végtörlesztitek a tartozást.


Mikor kikéritek az igazolast, kérdezzétek rá, hogy az adott banknál a ti esetetekben mennyi díja van pl ennek.


Az hogy az ingatlan ára mennyi, sokmindentől függ. Ingatlan.com-n nézzétek meg a település + a 3 legközelebbi hasonló település árait

2021. júl. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

A jelzáloggal terhelt ingatlanokra tipikusan elidegenítési tilalom van bejegyezve, tehát anélkül, hogy azt leszednéd onnan, nem tudod eladni. Leszedni pedig fizetéssel lehet.


Mivel ahogy írtad, már végrehajtás alatt áll a ház, így ne a bankkal beszélj, hanem keresd fel a végrehajtót, és beszéld meg vele, hogy mik a lehetőségek. Ezt egyébként is célszerű megtenni, mert ilyen hitelezős parádénál a lehető legszarabb végkifejlet, ha a végrehajtó árverezi el a házat.


Elvileg megoldható, hogy olyan szerződést írtok, hogy a vevő nem neked fizet, hanem a végrehajtónak, és ha lejött a házról az elidegenítési tilalom, akkor övé lesz a ház. Ennek a hogyanját egy ügyvéd el fogja tudni mesélni, arra amúgy is szükség lesz az adásvételhez.

Ez utóbbi lehetőség nyilván csak akkor játszik, ha a vevő hajlandó legalább annyit adni a házért, amennyi teher van rajta.

2021. júl. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
El, de NE te intézd! Keress egy ingatlanos ügyvédet!
2021. júl. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Én úgy tudom, hogy ilyen esetben nincs is más lehetőség, mint, hogy egyenesen a hitelezőnek fizet a vevő, nem pedig az eladónak.
2021. júl. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Úgy mondanám, hogy meg lehet tőle szabadulni.

A vételárból a banké az elsőbbség.


Illetve most már a végrehajtóé.


Ha annál többet kapsz érte, az királyság, ha kevesebbet, akkor még a zsebetekbe kell nyúlni.

2021. júl. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk 1 hónappal a papírmunka beindulása után jött ez a gond elő, már hitelt kaptunk a bankból, részben fizettünk is az eladónak, most várjuk mi lesz.

"Legrosszabb esetben" a kifizetett 5mFt-nak a dupláját vissza kell, hogy fizesse az eladó, vagy elintézi a bankjánál... Részemről kezdek reménykedni az elsőben :)

2021. júl. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

6# Hogy nem derült ki már az elején, hogy végrehajtás alatt áll az ingatlan?

Az a gond, hogy aki idáig jut, annál örülni kell, ha a foglalót nem verte még el, nemhogy a dupláját fizesse vissza.

2021. júl. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én vásároltam már úgy ingatlant, hogy magasabb teher volt rajta, mint amennyit az egész ért. A vége az lett, hogy én elhozhattam a lakást piaci áron, a maradékot pedig a bank személyi kölcsönként ráterhelte az eladóra.
2021. júl. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Itt két probléma is van, az egyik, hogy már végrehajtáson van a hitel, a másik pedig az, hogy valóban lehet akár több is a tartozás, mint a jelenlegi értéke.


Csak olyan vevőnek lehet eladni egy ilyen házat, akinek van annyi önereje, hogy legalább a végrehajtó jutalékát kifizeti, mert sajnos végrehajtónak egyik bank sem utal sem CSOK-ot, sem hitelt. Arra viszont van pár bankban lehetőség, hogy a bedőlt hitelt kifizesse a vevő hitelével, de a folyamat elég összetett. A legtisztább az lenne, ha KP-s vevőt találnátok.


Első körben írj majd a vevővel egy Vételi Szándéknyilatkozatot, vagy egy előszerződést és meg kell próbálni a tartozásból alkudni. A legtöbb esetben elengednek a tartozásból valamennyit, ha van remény az ingatlan értékesítésére és a bank és a végrehajtó is pénzhez jut.

2021. júl. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

Én vettem magánszemélytől úgy ingatlant, hogy rengeteg végrehajtási jog volt rajta, egy bank általi jelzálogjog és elidegenítési és terhelési tilalom is.


Kikértem az ingatlant terhelő összes tartozást a jogosultaktól. A terhek összegének tudatában egyeztem meg az eladóval egy árban, ami fedezi a tehermentesítést és még marad is neki némi aprópénz.

Megírtuk az adásvételi szerződést úgy hogy maximum 6 hónapunk van arra, hogy az ingatlant tehermentesítsük, egyébként nem írja át a földhivatal a tulajdonosváltozást. Elkezdtem az adósságokat kifizetni a végrehajtóknak, valamint a banknak. A végén a vételárból a tehermentesítés költségeit levonva a maradó összeget kifizettem neki. Jelezte az ügyvédnek, hogy rendeztünk minden anyagi dolgot, Ő pedig intézkedett valamit a földhivatalnál. 1 hónapon belül jött a tulajdonjog átírásról az értesítés.


Semmi mást nem csináltam...

2021. júl. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!