Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásvásárlás előtt állok....

Lakásvásárlás előtt állok. Egyedül veszem vidéken, szükségem lenne 7 millióra. Kapok ennyit a banktól, ha egyedül veszem fel ?

Figyelt kérdés

Még soha nem volt hitelem, családomba se volt anyukáméknak, ezért nem tudom hogy működnek ezek a dolgok.

Normális, biztos állásom van. A bank ad úgy hitelt, hogy a szüleim közül valaki a kezes és ennyi ? Vagy muszáj egy másik ingatlanra jelzálogot tenni?

Ha látja a bank, hogy van pénzem akkor is odaadja a kért összeget ? Mert nem lenne ennyi pénzre szükségem a vásárláshoz mert van megtakarításom, de nem szeretném lenullázni magam, felújítás is van tervben.


2021. júl. 19. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Mekkora az ingatlan vételára?


Mennyi a fizud és mióta van munkaviszonyod?


Mi is úgy vettünk fel hitelt, hogy volt mellette még 8 millió kp-nk, de azt a felújításra szántunk, így ezzel nem foglalkoznak.


Többi kérdésre akkor tudok válaszolni, ha te is az enyemekre 😁

2021. júl. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Ha van 20-30% önerőd, akkor jó eséllyel megkapod a hitelt.
2021. júl. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Egyedül a munkaviszonyodon, jövedelmeden, és az önerődön áll a dolog. Lehet kezes és adóstárs a dologban, de akkor az ő jövedelemviszonyait fogják vizsgálni, a pótfedezet az egész más dolog, nem szükséges másik ingatlanra tenni hitelt. Én egyedül 12 milliót vettem fel, de a bank 25 milliót is adott volna, tökre nem érdeklik, hogy egyedülálló vagy, csak a bevételed.
2021. júl. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%

Már előttem leírták, de mennyi az önerőd?


Nekem anno 20%-al is hiteleztek, igaz a fizum magas.

Mennyi a fizud terhelhető része?

2021. júl. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!