Lehet kevesebb?

Figyelt kérdés
Találtunk egy házat, ami 8,5 millió. Van 5 millió önerőnk. 3,5 milliót megadná a bank, vagy kevesebbet nem ad mint 50%?
2021. júl. 14. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet felvenni kevesebb hitelt is, nem csak 50-60%-ot.
2021. júl. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor viszont keresünk másik bankfiókot. Ahol voltunk, ott azt mondták, hogy nem lehet kevesebbet. A ház 80%-a a max, de minimum 50-60% amit fel kell vennünk.
2021. júl. 14. 20:34
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem minden bank fog kis összeget adni, lehet, hogy úgy értékelik több vele a vesződség, mint a haszon.

Az jó ötlet, hogy érdeklődtök másik banknál is.

Én olyanról még nem hallottam, hogy 3,5millió hitelt ne adnának. Az azért személyi kölcsönnek már nem olyan kis összeg, inkább a lakáshitel kategória alja.

2021. júl. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Igen elég kellemetlen, hogy "csak ennyi" pénzre van szükségünk, de nem akarunk többet felvenni, és nem akarjuk 10-20 évig fizetni. Egyetlen egy hitelünk van ami havi 7.000 forint, ez egy áruhitel.

Ezért nem gondolnám, hogy ez miatt mondjanak nemet.

2021. júl. 14. 20:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Ilyen felvetésre én őszintén megkérdezném, hogy mivel vagyunk előrébb, hogyha 4,5 milliót kérek, majd úgy a harmadik hónapnál abból egyet előtörlesztek? :D Mert esküszöm én megcsinálnám, ha másképp nem adnak lakáshitelt...
2021. júl. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem csak az a baja a banknak, hogy egy Mucsajröcsögei házon nem éri neki meg a kis összegű hitel.
2021. júl. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor marad a személyi kölcsön. 🤷🏻‍♀️
2021. júl. 15. 12:58
 8/11 anonim ***** válasza:

5 vagyok. Biztos nem vennék fel ezért személyi kölcsönt. Úgy tennék, ahogy írtam, ha a bankok nem akarnak csak ennyi pénzt adni. Megigényelnék 1 millióval többet, hogy a legalább 50% teljesüljön. A hitelt folyósítsák az eladónak, én annyival kevesebb előleget adok neki. Majd pár hónap múlva beballagnék a bankba és jelezném az előtörlesztési szándékomat a zsebemben maradt 1 millióval.

Nem tudnak belekötni. Előtörleszteni lehet, idő közben a nyakadba szakadt a bank, hát istenem... :) Még az előtörlesztési díjjal is jobban jársz, mintha évekig a magasabb kamatozású személyi kölcsönt fizetnéd.

A vége ugyanaz. Marad 3,5 millió tőketartozásod, ahogy eredetileg szeretted volna. :)

2021. júl. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszönöm, szerintem ezt az utat fogjuk választani. Nem nagyon volt egyetértés (párommal), hogy személyi kölcsön vagy lakáshitel legyen, de ezek tanácsok alapján szerintem megvan a válasz.
2021. júl. 15. 15:21
 10/11 anonim ***** válasza:

Én előbb megkérdeznék más bankot, hátha akad normális :)


Utána jöhet az, hogy többet felvenni, és amit nem akartatok felvenni azt lekötni állampapírba, aztán 3-5 év után előtörleszteni.

(Állampapírban, ha kamatozik 4-5%-ot, és a hiteletek 3-4%, akkor nem buktok ezen semmit, hogy csak 5 év múlva törlesztetek elő.)

Általában az 1-2-3 éven belüli előtörlesztésnél büntetést kell fizetni, pl a kezdeti elengedett költségeket beszedik. Ezt a lakáshitel szerződés előtörlesztés részénél lesz leírva, azt is figyelmesen olvassátok el.


Én mindenképp lakáshitelt vennék fel és nem gondolkodnék személyi kölcsönben.


Annyi hátránya sajnos van a magasabb hitelösszegnek, hogy több lesz a közjegyzői díj, és a törlesztő részlet is.

De még mindig olcsóbb lesz, mint egy személyi kölcsön.

2021. júl. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!