Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Új bankot keresnék. Melyik...

Új bankot keresnék. Melyik ajánlanád?

Figyelt kérdés

Dél takarékos voltam, vagyis még vagyok. De már nagyon unom. Lejárt a kártyám, küldtek másikat. rá 2 hét múlva küldtek mégegyet, mert az visa, vagy mi és nagyon menő. Azóta alig tudok neten vásárolni, mert valami netes kód kell. Bementem, a csinibaba, aki a haját csavargatta végig, kijött az automatához segiteni. Sikerült a pin kódot átállitania.. na meg ilyen apróságok miatt elég volt...

Az otp-t sokan szidják, hogy sokat von le. Sokan meg oda vannak érte.

A cib bank mindig csak 1-ig van nyitva, ha valami gáz van, nem tudnék bemenni, 2-ig dolgozom.

Melyiket ajánlanátok? :)


2021. júl. 14. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Az OTP bevált. A Cib bank iszonyú összegeket nyúl le mindenféle költség címén, azt nem ajánlom. Többivel nincs tapasztalatom.
2021. júl. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

A netes kód nem bankspecifikus dolog, mindenhol kötelező egy ideje. Sok banknak voltam már ügyfele, 7-8 éve találtam rá a Gránit banka. Max korrekt bank hozzáállásban! (Nem részletezném itt a történetet, de egyéni mérlegelés alapján méltányosságból kaptam meg azt a banki kamatot ami a hirdetmény szabályai szerint nem járt volna. Más bank ilyenkor fityiszt mutatott volna és röhögött volna a képembe.) Banki költségeim évek óta 0 Ft, betéti kamatok mindig az élvonalban vannak.

Viszont! Ha te ilyen ügyfélszolgálatra járó típus vagy, akkor nem ajánlom. Én örülök, hogy mindent on-line el tudok intézni és nem kell személyesen odajárulnom.

2021. júl. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De fogalmam sincs, mi az a kód.. jön az sms: mtb zrt ellenörző kód, beírom, es kéri a kódot. A nő meg okoskodott, hogy az a pin kód 😃😃

Ugyhogy olyan helyet szerretnék, ahol értik a dolgukat, nem azon versenyeznek, kinek rövidebb a szoknyája..

2021. júl. 14. 17:04
 4/12 anonim ***** válasza:
Én se tudtam, mert már elfelejtettem a vásárlási kódomat (nem pin kód). De a mobilalkalmazásban 5 perc alatt kreáltam magamnak újat.
2021. júl. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy XY Bank tökéletes mindenki számára. Számold ki Bankmonitoron ( [link] ), hogy te mivel jössz ki jól. Általánosságban elmondható, hogy az OTP és az UniCredit drága, a Takarék és az MKB elavult. OTP-vel nekem nagyon rossz tapasztalatom van, nagyon kedvezőtlenek a díjak, ráadásul állandóan hülyének néznek. A Gránit Bankkal elégedett vagyok, de nem való mindenkinek. K&H-ról és Raiffeisen-ről szoktam mostanában jókat hallani. Korábban az Erste is jó volt, de sajnos úgy hallottam, hogy csökken a színvonal.
2021. júl. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Kocsis F. válasza:

A kérdésre nincs és nem is adható egyértelmű válasz! Ami az "internetes" vásárlást (ide értve a közműszámlák bankkártyával történő befizetését is) illeti, minden banknál KÖTELEZŐ a két színtű azonosítás! Ez gyakorlatban azt jelenti, hogy bankkártyás fizetésnél a jóváhagyás közben meg kell adni a bank által SMS-ben küldött számsort (vagy betű-szám kombinációt), valamint a banknál korábban beállított PIN kódot is!!! Ez gyakorlatban két rublika kitöltését jelenti!

(A bankváltásról külön válaszban alább...)

2021. júl. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Alább? Hol?
2021. júl. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Kocsis F. válasza:
52%
Arra a kérdésre, hogy mely bank szolgáltatásainak igénybevétele a legideálisabb: nem adható korrekt, egyértelmű válasz! Ennek meghatározása mindig az illető személy vásárlási-, bankolási-, netbankolási szokásaitól függ! A fizetendő havi díj szinte a legkisebb tétel ebben az ügyben. Pl.ha valaki gyakran vásárol külföldön, rendkívül sokat veszthet egy nem megfelelően választott bank által kibocsátott kártyával. Egy példa: egyik hazai bankunk betéti kártyájával történő külföldi vásárlásnál az MNB középárfolyama felett 10-12 Ft-ot terhel eurónként. Van olyan hazai bank, amelyik közvetlenül középárfolyamon (kicsit ALATTA esetleg felette) terhel (nevesítve pl. Cetelem Bank, Takarékbank stb.). Van olyan hazai bank, ahol a külföldi automatáiból külön költség nélkül vehető fel készpénz... Más kérdés, hogy az átváltási arány eurónként olyan mértékű, hogy 15 euró felvétele felett sokkal olcsóbb más bank kártyájának használata. Egyes hazai bankok netbankja annyira "mezítlábas", hogy inkább kerülendő. Az elektronikus számlakivonat ugyanott meg egyszerűen szörnyű! Ha valaki gyakran vesz ki készpénzt az automatákból (főleg ha nem saját banki automatából), az jelentősen megnyomhatja költségeit! A kártyák típusa sem mindegy, ha külföldön vásárol a tulajdonosa. Pl. néhány évvel ezelőtt pl. Ausztriában az üzletek 80-85 %-a csak a Maestro kártyát fogadta el! Nagyon régen az olaszok pl. a Visa kártyát favorizálták... Azért gondolom EU hatásra az osztrákok is szélesítették a kártyahasználat körét. Fontos lehet a hitelfelvétel esetleges nehézsége. Bankonként eltérőek a lehetőségek. Figyelembe kell azt is venni, ha valaki személyesen kíván ügyeket intézni, legyen a közelében érintett bankfiók... Végül egy friss tapasztalat: egyes bankok szinte "lenullázták" a számlavezetés díját, de a számlához adott kártya éves díja "szemérmetlenül" magas lett. A latolgatásnál a számlavezetési díjat az igénybevett kártya (-ák) díjával együtt kell vizsgálni!
2021. júl. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%

Ha bankszámlára érkezik a jövedelmed, és az eléri a mindenkori minimálbér összegét, akkor a CIB Bank BM számlacsomagja a legjobb választás. Itt tudod igényelni: [link]

Fontos, hogy tényleg a Bankmonitoron keresztül igényeld, mert csak úgy él az ajánlat.

És nem csak 1-ig vannak nyitva a CIB fiókok, hibásan írja a Google. Annyi hogy 1 után csak időpontra lehet menni, de azt pár kattintás foglalni.

2021. júl. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem. Lehet, hogy a cib bank lesz a nyerő. Anyu is rá szavazott :)
2021. júl. 15. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!