Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan működik a készpénzfelvé...

Hogyan működik a készpénzfelvétel ?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nemsokára le kell vennem 1 millió ft-ot a számlámról. Ennek a menetére lennék kiváncsi.


Úgy tudom, ennek is díja van.


A takarék banknál vagyok.


Szerintetek megéri, ha kihasználom a napi atm limitet és 150ezer ftonként szépen naponta leveszem a pénzt, vagy inkább egybe az 1 milliót személyesen?


A banki díjak miatt érdekelne.



2021. júl. 12. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nézni a kondíciós feltételeket, de jellemzően automatából olcsóbb kivenni a pénzt, mint a pénztárban.
2021. júl. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A banki díj az a te számlacsomagodtól függ. Én pl korlátlanul vehetnék fel pénzt, ha akarnék.
2021. júl. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
2x ingyenesen tudsz felvenni egy összeget - takaréknál nem tudom mennyi de nálam 2x150e ft. ha még nem vettél fel a hónapban, akkor érdemes 300at felvenni. Amúgy 1 misi esetén 10e Ft-t kellett fizetni takaréknál régebben, de ez lehet változott.
2021. júl. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapban az automatából HAVI össz. 150 ezer ft-ot lehet ingyenesen felvenni, max 2 alkalommal, de ezt is csak akkor, ha nyilatkoztál a bankodnál az ingyenes készpénzfelvételről.

Tehát, ha egyik nap felveszel 150 ezer ft-ot, akkor az összes többi napon már fizetős lesz.

Bankfiókban felvenni még drágább.


Nézd meg a számlacsomagodat, lehet, hogy ott más kondíciók vannak, de nem hinném- ez az alap, ami mindenkinél van.

Csak akkor tudnád olcsón megúszni, ha havonta szednéd ki a 150 ezer ft-ot, de ha sürgősen kell a pénz, akkor ez nem opció.

2021. júl. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát sajnos akkor nem úszom meg a plusz ráfizetést.
2021. júl. 12. 09:13
 6/10 xswerdy ***** válasza:
a napi limitedet könnyedén fel tudod emelni. Valószínűleg célszerű egyszer kivenni az ingyenes 150.000-t (már ha van nyilatkozatod, és ebben a hónapban még nem vettél ki), és a többit egy másik tranzakcióban. Kérdés, hogy a bankod automatái mennyit adnak ki egyszerre, valószínű, hogy a 850-et se tudod egy körben kivenni. De a számlacsomagod kondíciós listája a mérvadó, vannak bankok, akik a törvényinél nagyobb összeget is engednek ingyen kivenni, akár nyilatkozat nélkül is.
2021. júl. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Bementem a bankba. 300e Ft felett jeleznem kell nekik. Ez megtörtént tegnap. Holnap mehetek a pénzért.
2021. júl. 13. 08:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Jesszus, melyik bank az, ahol 300 felett jelezni kell? :O

Általában ilyen 1-2 milliós tételek szoktak megszabni, hogy előre kell szólni.

2021. júl. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, automatánál fogod felvenni?

Remélem, nem a bankfiókban, mert akkor a gatyád is rámegy... :-(

2021. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Fiókban vettem fel. Alig számoltak rá 2-3 ezer forintot. Remélem n

Utólag nem jelenik meg valami levonás..

2021. júl. 14. 07:09

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!