Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Részleges vagy teljes előtörle...

Részleges vagy teljes előtörlesztés? Többi lent!

Figyelt kérdés
Nem vagyok otthon a hitelek világában, viszont most elgondolkodtam egynek a felvételén. Felmerült a lehetősége, hogy hamarabb vissza tudnám fizetni jóval, mint a teljes futamidő. Ha pl az előtörlesztés kb 9000ft - de max az előtörlesztett összeg 1%-a, a teljes előtörlesztés (gondolom ezt nevezik végtörlesztésnek is) kb 50 000ft - de max meglévő idő alapján még több is lehet, akkor felmerül egy variáció: felveszek egy 1 milliós hitelt, egyszer törlesztem belőle az ingyenes előtörlesztést 200 000-ig, marad 800 hitel; abból meg következő lehetőségkor 790-et (aminek az 1%-a 7900 ugye, szóval még eddig mondhatni ennyi fizettem ki pluszban); kövi hónapban pedig kiírják azt a maradék 10+x összeget és el lehet felejteni. Tehát akkor miért csináljak teljes előtörlesztést 50-ért, ha kb egy 20-ból is meg lehet oldani? Ha valamit kihagytam a gondolatmenetből, akkor elnézést, mint mondtam, laikus vagyok a témában.
2021. júl. 6. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Az egész gondolatmenetedet nem értem, hiszen ha maximum a betörletesztett összeg 1%-a a díj (mindegy, hogy elő-, vagy végtörlesztés), akkor 1M Ft-nál ez max 10E ft, tehát ennél csak kevesebb lehet.
2021. júl. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ja hát én úgy értelmeztem ezt az egészet, hogy kétféle díj lehetséges az ilyen előtörlesztésre, egyszer az az 1%, ha meg úgy törlesztesz, hogy nem marad semmi a hitelből, akkor meg az az 50 ezer. Egyáltalán nem kizárt, hogy én élek tévhitben.
2021. júl. 6. 22:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehezen tudom elképzelni, hogy így lenne, mert akkor mindenki azt csinálná, amit te írsz.

Mielőtt aláírod a hitelszerződést olvasd el az előtörlesztés részt, és kérdezz is rá az ügyintézőnél, nem szégyen kérdezni.


Az biztos, hogy van 200 ezerig ingyenes előtörlesztés hiteleknél, azt érdemes kihasználni, és ha előbb ki tudod fizetni mindenképp fizesd ki előbb, akkor jobban jársz.

2021. júl. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bank függő, hogy milyen elő- és végtörlesztési díjakat számolnak fel. Ha kinézted a bankot és már megegyeznél velük, akkor kérdezz rá, hogy van-e lehetőség előtörleszteni és idő előtt végtörleszteni, illetve ha van, akkor annak milyen díja van!?
2021. júl. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!