Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan legyen az előtörlesztés...

Hogyan legyen az előtörlesztés? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Minősített fogyasztóbarát hitelt szeretnék felvenni.


16 m Ft, 30 évre. Az első 10 évre fix kamatperiódus van, a havi törlesztő részlet 76 000 Ft.


Ha a 10 év letelte után a tőketartozásom pl. 11 m Ft, és én ezt az összeget akkor le tudom tenni az asztalra, akkor ott vége is van a hitelemnek?


Illetve ha pl ha a 11 m Ft tőketartozásból csak 8 m Ft-ot tudok előtörleszteni akkor a fenn maradó 3 m Ft-ra számolják a további kamatot?



Érdemes e szerintetek évente előtörleszteni, vagy mivel 10 évig fix a törlesztő részlet inkább addig kössem le a megtakarításomat, hogy kamatozhasson esetleg.


Remélem érthetően írtam le. :)


2021. ápr. 4. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, bármikor végtörlesztesz, a hiteled lezárásra kerül. A legtöbb bankban a végtörlesztés díja a betörlesztett összeg 1%-a, de van, ahol maximalizálva van 30E Ft-ban és lehet díjmentes lehetőségeket is találni, de ehhez kiemelt közvetítő kell.

Igen, ha csak 8M Ft-ot tudsz előtörleszteni, újrakalkulálják a hiteledet és csak a maradékra számolják fel a részleteket.

Akkor érdemes évente előtörleszteni, ha a hiteled kamata magasabb, mint a megtakarításod hozama.

A megadott adatok szerint 3,9% a kinézett hitel kamata. Van ennél kedvezőbb is.

2021. ápr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem igazán van olyan biztonságos befektetés, ami sokkal kedvezőbb lenne, mintha a hiteledet előtörlesztenéd, így én ezt tenném. Ezt bármikor megteheted, ami után újra kalkulálják a hiteledet. Vagy a futamidőd rövidül, vagy a törlesztőrészleted. Ha utóbbi, akkor többet tudsz megtakarítani, többet tudsz előtörleszteni legközelebb.

Ha előtörlesztesz, akkor már csak a fennmaradó tőketartozásod után kell kamatot fizetned.

2021. ápr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!