Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan működnek a tartós...

Hogyan működnek a tartós bérletes autók? Jól gondolkodom?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy kinéztem egy autót.

25M ft lenne a vételára.

Van egy cég, aki foglalkozik tartós bérléssel. Megveszi nekem ezt az autót, kezdő díjnak befizetek nekik 4M-t, majd havi 330.000ft (évi 4M) a díja, de benne van minden. Teljeskörű biztosítás, bármilyen meghibásodásra szervíz, stb.


Szóval, ha én a 25 milliómból leadok a cégnek 4-et, majd a maradék 21-em be tudom úgy fektetni, hogy hozzon évi 4M ft-ot (évi 20% hozam), akkor jobban megéri bérelni, mint megvenni egyben és fizetni a díjait mellé (csak a casco havi 100.000ft lenne legalább).


Illetve ugyan ez a kérdés lízinggel kapcsolatban, ahol a végén meg is kapom az autót. Itt akár nem is kell elérnem a 20%-ot, elegendő lehet 10%-is.

Ugyan fogyni fog a tőkém, de megmarad az autó árának egy része eladáskor.

Ez az autó 4 éves korára kb a 60%-ára esik le.


Melyik lenne a legjobb döntés, hogy ne kelljen az egész összeget egy összegben kifizetni és tudjam forgatni a tőkémet?


2021. jún. 30. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
És el tudsz érni biztos 20%-kos hozamot éveken keresztül?
2021. jún. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem értem miért nem lehet soha a kérdésre válaszolni. Valamit muszáj kiragadni és belekötni.
2021. jún. 30. 12:35
 3/6 Hintalow ***** válasza:
Nagyjából igen, de jellemzően mindkèt formánál van hitel/fizetőkèpessèg vizsgálat, ès ekkora èrtèben nem kötnek ügyletet, ha a bekèrt dokumentumok azt mutatják, hogy a havonta fizetendő dìj nem hagyna megfelelő összeget a havi bèrből/bevètelből megèlhetèsi költsègekre.
2021. jún. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jól gondolkodsz-e? Attól függ.

Ha forgatni szeretnéd a tőkéd, akkor forgasd! Minél többet forgatsz vissza, annál nagyobb lesz a hozam. Ha még csak itt tartasz, akkor inkább ezen dolgozz, ne autóra szórd el! Közlekedni olcsóbban is lehet...

2021. jún. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért tettem fel az első kérdést, mert attól függne a válaszom. De erős a gyanúm, hogy nem pártatlan választ akarsz, hanem inkább megerősítést a tervedre.
2021. jún. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-10%-ot tudok jelenleg biztosan, havonta. Volt hónap, amikor 20-30% is volt, de ezzel nem tudok kalkulálni.

Szerintem 10%-kal számolva reális.

2021. jún. 30. 13:31

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!