Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elhunyt édesapám bankszámla...

Elhunyt édesapám bankszámla száma kellene, ezt vajon kiadják nekem a bankban, ha bemegyek? Itthon sehol sem találok ilyen papírt, amin rajta lenne.

Figyelt kérdés
2021. jún. 24. 05:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

A számla adatait igen, ha tudod igazolni a körülményeket. (halotti bizonyítvány, anyakönyvi kivonat, stb)

A számlához egyéb rendelkezés hiányában csak az öröklési eljárás lezárta után férhetsz hozzá.

2021. jún. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
A számlához eddig is hozzáfértem, mert betegségében én kezeltem
2021. jún. 24. 07:30
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Marmint hogy kezelted. Ugy hogy o odaadta a kartyajat es levetted a penzt? Mert a bankfiokban kell kervenyezni hogy a tulaj halala utan mas kezelje a számlát. Ha ez nem volt beallitva akkor zatoljak a hagyateki vegeig.
2021. jún. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Igen, év vettem ki nekiba pénzt, mert ágyban fekvő beteg volt.
2021. jún. 24. 07:43
 5/31 anonim ***** válasza:

Akkor te mostmar nem ferhetsz hozza, mivel bekene jelentened hogy a tulaj elhunyt, erre azonnal zaroljak a szamlat.


Ha van rajta penz es ugy veszed le hogy arra nem lennel jogosult akkor csunyan megutheted a bokad.

2021. jún. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Mennyire csúnyán? Már vettem ki azóta.
2021. jún. 24. 07:58
 7/31 anonim ***** válasza:

Az nem a te penzed ugye tudod, meg akkor sem ha te vagy az egyetlen orokos, es a tied lesz.


A lenyeg hogy csak lesz, a hagyateki eljaras utan.


Addig neked kotelesseged bejelenteni hogy a tulajdonos elhunyt. Mivel penzt is veszel le belole ez igy jogilag szerintem lopás. Ugyanis az senkit nem erdekel hogy milyen viszonyban voltal az elhunyttal, jogilag ahhoz a bankszamlahoz neked semmi kozod.

2021. jún. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Szerinted lopás, vagy törvényileg? Nem mindegy. A hagyatékibelhúzódhat fél évig is. A temetést meg te fizetted volna?
2021. jún. 24. 08:12
 9/31 anonim ***** válasza:
Es a peched hogy ezt meg sem tudod uszni, ugyanis a hagyateki soran eszreveszik hogy a halalozas utan is volt penzfelvetel. Sot ha vegre bejelented a bankban, talab mar ott kibukik a dolog, hogy hogyan lehetseges hogy a tulajdonos 5.en meghalt te de 13.an penzmozgas van a szamlan.
2021. jún. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Teljesen irrelevans mire hivatkozol, hogy a temetest valamibol fizetni kellett.. Senkit sem erdekel. Az nem a TE penzed. Nem a te szamlad igy neked semmi jogalapod azt hasznalni.
2021. jún. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!