Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Telekom behajtàs miről szól?

Telekom behajtàs miről szól?

Figyelt kérdés
A koronavirus miatt elvesztettem a munkahelyem tavaly és felgyűlt 120 ezer forint tartozásom a telekomhoz. Most visszakaptam a munkahelyem mert beindult megint a vendég látás. Így betelefonáltam a telekkmhoz hogy szeretnék velük megállapodni megbeszéltünk minden hónap 20.-át egy összegben de nemtudtam rendezni még és csúsztam vele két napot. Mi történik? Betelefonáltam de a nő nem volt segítőkész egyáltalán. Egyben nem tudom rendezni semmiképp mi fog ilyenkor történni?

2021. jún. 21. 11:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Illetve az érdekelne ha esetleg még két héten belül sikerülne rendezni a dolgot addog nem jön behajtó a házhoz igaz? 5 hónapos elmaradásról van szo.
2021. jún. 21. 11:55
 2/11 anonim ***** válasza:

22.én befizetted?

A legrosszabb ami történhet, hogy eladják a követelést egy behajtó cégnek, de ez nem két nap, még várnak fél évet és 2x annyit fognak kérni...

2021. jún. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat 21.et akartam írni. Nem nem rendeztem.
2021. jún. 21. 12:54
 4/11 A kérdező kommentje:
De tudnám 2heten belül és hogy tudnám e még
2021. jún. 21. 12:55
 5/11 anonim ***** válasza:

"megbeszéltünk minden hónap 20.-át egy összegben "


Mármint hogy részletfizetés havonta mondjuk 20 ezer ft, és ezzel csúsztál meg egy napot? De a 20 ezret befizetted (csak példa). Vagy azt sem fizetted be és most egy összegben akarod az egész tartozást kifizetni?

Nem teljesen érthető...


Azt általában sehol nem "díjazzák", hogy ha megegyeztek részletfizetésben és az ügyfél nem tartja be. Ha nem fizetted be az első részletet, a megállapodás szerint, akkor már nem szórakoznak, általában gyorsan küldik a végrehajtót. Legokosabb lenne, ha keresnél egy Telekom irodát, bemennél és rákérdeznél a helyzetre és ott valószínűleg be is tudod fizetni.

Ha ez nem megoldható, akkor pedig hívd fel a Telekomot, a menüpontban a számlázás vagy behajtás pontot válaszd és ott kérj felvilágosítást.

mindenképp intézd, mert ha átadják végrehajtónak, már sokkal-sokkal többet kell fizetned (végrehajtó munkadíja, kamat, stb).

2021. jún. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
🤮erről...
2021. jún. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Elnézést siettem.

Azert irtam érthetetlenül. Igen megegyeztünk a huszadikában de teljesen kimentba fejembol mert ejszakazok este 5kor megyek reggel 9re érek haza még a napok is osszefolynak. És rendezném mondjuk holnap de nem csak azt amit bekellett fizetni hanem kijelölök több elmaradott számlát telekom alkalmazásba és például 2-3 hónapot

előre kifizetnék de az összeset nem tudnám. De így nem volna belőle olyan nagy probléma? Ez volna a kérdésem köszönöm. Így mar jobban letudtam írni hogy megnyugtatott hogy egyik napról a másikra nem küldik a végrehajtót.

2021. jún. 21. 22:08
 8/11 A kérdező kommentje:
Tehát amit bekellett volna fizetni annak a tripláját rendezném
2021. jún. 21. 22:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor rendezd! Annyit amennyit tudsz! Nem kell engedélyt kérni rá!!!!


Minél előbb rendezed, és ha látják a fizetési hajlandóságot, annál kisebb problémád lesz belőle.


Az önálló bírósági végrehajtó (ÖBV) ennél azért kicsit később érkezik. Oda egy végrehajtható okirat kell a bíróságtól, az nem feltétlenül két perc ügyintézés és a behajtás kérőnek (Telekom) pénzébe is kerül. Tehát azt csak a végső esetben indítják el.


Persze azt nem tudjuk, hogy mióta tartozol, lehet, hogy már az ügy folyamatban van afelé, hogy végrehajtás legyen belőle.

2021. jún. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csúszol a határidővel, az gáz, mert így bármelyik pillanatban felmondhatják a megállapodást. Az más kérdés, hogy általában szoktak várni valamennyit. Szóval ha csúszol, igyekezz minél előbb pótolni, hogy lássák a fizetési hajlandóságot. Természetesen nem egyik napról a másikra kerül végrehajtóhoz a tartozás, de nem éri meg szórakozni ezzel. És ha valami meg lett beszélve az ügyintézővel (fizetési könnyítés), akkor pontosan aszerint kell haladni, nem össze-vissza fizetgetni.
2021. jún. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!