Mi lehet a bitcoin halála?

Figyelt kérdés
2021. máj. 31. 15:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mint minden más fizetőeszköznek: az, ha elveszik az értéke. Ez mondjuk több módon is bekövetkezhet, példának okáért úgy, hogy elinflálódik, vagy elveszik a bizalom vele szemben, emiatt mindenki szabadulni akar tőle. Figyelembe véve, hogy semmilyen mögöttes fedezete nincs a kriptovalutáknak, mindkettő jóval könnyebben előfordulhat, mint a "hagyományos" fizetőeszközöknek (amik nagy része mögött amúgy szintén nincs fedezet, de az általános bizalom velük szemben ettől függetlenül magasabb).
2021. máj. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ezt direkt csinálják hogy embereket tegyenek tönkre. Sok ember bele rakta minden pénzét aztán buknak mindent szépen. Én már pár hónappal ezelőtt mondtam ez már nem tart sokáig. Jó kis csali volt hogy néhányan gazdagok lettek belőle akik régen vettek. Ennek hatására sok ember minden pénzét bele rakta hogy ő is gazdag legyen. Most meg majd be dől az egész. Meg volt ez tervezve.
2021. máj. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Másik ok: pont az, amitől az értékének megőrzését várják, vagyis hogy "véges". Komoly közgazdasági tanulmányok emiatt mondják azt, hogy végül ez fogja kivéreztetni, mert nem marad versenyképes.

Másrészt: korlátolt a felhasználási lehetősége, és mostanában azt láthatjuk, hogy ez fokozódni is fog. Bőven elég nagy pofon már az is, hogy Kína elutasító vele szemben, márpedig ami Kínának nem kell, az előbb-utóbb befuccsol.

2021. máj. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
#2 nem kell ezt direkt csinálni. A hülyéknek millió +1 módja van, hogy "leveszítsék" a pénzüket.
2021. máj. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

#3: Nem tudom, milyen komoly közgazdasági tanulmányokra gondolsz, de nem sokat adnék rájuk. A bitcoin minden hagyományos észérvre rácáfolt, és stabilan, hosszú évek óta a "minél szarabb, annál drágább" trendet követi.

Nincs értelmes magyarázat arra, hogy egy nevetségesen lassú, elképesztő tranzakciós díjú, szinte teljesen centralizált, minden képzeletet felülmúlóan magas energiafogyasztású kriptovaluta teszi ki a kriptopiac felét egymaga, és táncoltatja a maradék 90%-át. A bitcoin sikerének semmi köze ahhoz, hogy mennyire lehet vele fizetni, mekkora az inflációja/deflációja, stb. Egy színtiszta spekulációs jószág, jobban hasonlít egy modern festményre mint bármilyen hagyományos pénzügyi eszközre. Teljesen mindegy, hogy az eredeti célkitűzéseket (decentralizált digitális fizetőeszköz) milyen mélységben múlja alul, mert önálló életre kelt és más pályán folytatja a pályafutását.

[link]

Semmilyen közgazdasági tanulmány nem fogja neked megmondani, hogy a fenti festmény miért került 300 millió dollárba, és más, szebb-jobb-csúnyább-hasonló festmények miért nem. És azt se fogja megmondani, hogy legközelebb vajon 600 millióért vagy 60 millióért cserél-e majd gazdát.

2021. jún. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én amugy a legjobban egy forktol félek. Még a hardfork is komoly veszély, hisz aki tőzsdén spekulál vele az abból azzal az összeggel kimarad, a kicsik meg gyakran teljes összeget ott tartanak
2021. jún. 1. 10:05
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem marad ki, a tőzsdék jóvá szokták írni a jelentős forkokat, én legalábbis a büdös életben nem vettem Bitcoin Cash-t, aztán mégis van belőle.
2021. jún. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Na igen de ép ezt olvastam valahol, hogy a Bitcoin Cast jováirják most az egyszer (akkor olvastam mikor létrejött), de a többit már nem.
2021. jún. 1. 10:27
 9/16 A kérdező kommentje:

A másik dolog - igaz ez csak az én magánvéleményem - hogy a bitcoin legnagyobb értéke az hogy el tudunk "ásni" pénzt majd abból bármikor bárhol a földön ki tudunk ásni valamennyit, szerencsés esetben többet mint elástunk, szerencsétlen esetben kevesebbet. Még stimmel is a hasonlat, mert az elásott pénz is elveszhet akár teljesen is. Ismerősőm papirpénzt ásott el zacskóban, azt hitte védi a viztől, de a felét megették a hangyák. Én sok-sok éve kitaláltam, hogy térkövek alatt elások tört arany darabokat, annak nem árt se viz se hangya se vakond, s ha pénz kell valahol akkor ha van arra térkövem, kiásom, s egy törtaranybaváltóban beváltom. Na a bitcoin ezt megoldotta, de nem kell odamenni adott térköhöz mert bárhol hozzáférek bármelyikhez csak bankkártya kell, esetleg net ha csak hidegen tárolt van ép.


Az azonban igaz, hogy a befektetők 70% a ezt nem tudja hanem csak azért veszi mert hasznot remél.

2021. jún. 1. 10:34
 10/16 anonim ***** válasza:
Kb semmi. A bitcoin maga az internet. Amig internet van bitcoin is lesz. Az hogy mennyi az erteke mas tal teszta
2021. jún. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!