Így már megkaphatnánk?

Figyelt kérdés

Személyi kölcsön felvételén gondolkodunk.



Eddig elutasítottak, mert a férjem még próbaidős az új munkahelyén, én pedig gyedet. Egyikünk sem lehetett is főadós.


Most viszont 4 órában visszamegyek dolgozni,a GYEDet még szintén kapom év végéig.


OTP-nél tervezzük felvenni a kölcsönt (vagy cetelem). Ahogy elkezdem letölteni a szabadságaimat (tehát aktív állományba vesznek), már tudom intézni ezt vagy el kell hogy teljen x idő, hogy a munkabér is érkezzen a számlámra, ne csak a gyed?


Nyílván munkáltatóit fognak kérni, a neten meg is néztem, de az otp-sen mintha nem is kérnék sehol, hogy milyen jogon kapom a pénzt a munkahelyről.


2021. máj. 16. 16:07
A kérdező szavazást indított:
Igen, a szabi elkezdése utáni munkáltatóival műkődhet.
Nem, el kell telnie valamennyi időnek, hogy adós lehess.
5 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:

munkahelyén, én pedig gyedet kapok*


Bocsi, lemaradt a vége😁

2021. máj. 16. 16:08
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát.... egyrészt azt is nézik hogy mióta dolgoztok, másrészt, hogy mennyi bevétel folyik be. Sokban függ, mennyit kértek
2021. máj. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Számokat nehogy ír az tök lényegtelen
2021. máj. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A semmire biztosan nem adnak hitelt, így el kell telnie bizonyos időnek, hogy kitudják állítani a munkáltatóit. Avagy ha annál a banknál veszed fel, ahol a folyószámládat vezeted, akkor nem feltétlenül szoktak kérni, mert ők ugye rálátnak, hogy munkabér címszó alatt az elmúlt hónapokban mennyi pénz érkezett a számládra.

Viszont ilyen körülmények között biztosan jó döntés/ ki kell harcolni mindenáron azt a hitelt?

2021. máj. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Na akkor fussunk neki megint.


Nem az összegekkel van a baj, azt azért nem is írtam.

Egyszer már nekifutottunk a kérelemnek, már meg is kaptuk volna, de aztán mondták, hogy nem lehetek adós, mert a gyed önállóan nem számít hitelezhető jövedelemnek, még akkor sem ha szép összeg (a férjemé sem, mert Ő meg próbaidős).

Most már munkába fogok újra állni (a régi munkahelyemre, ahol előtte is évekig dolgoztam), tehát a jövedelmünk még több lesz, ezzel nincs is gond.


Inkább az adminisztráció része érdekel, hogy amint aktív állományba kerülök, már mehet a dolog vagy meg fogják vizsgálni akkor is, hogy az utolsó pár havi jövedelmem milyen jogcímen kaptam (munkabérként van jelen egyébként a gyed is a számlatörténetemben)

2021. máj. 17. 13:16
 6/9 anonim ***** válasza:
37%

Ha elkezded a szabadságodat tölteni, az utána számfejtett jövedelem már munkabérneki számít!


"el kell telnie bizonyos időnek, hogy kitudják állítani a munkáltatóit"

Vélelmezett jövedelemként tüntetik fel a jövedelemigazoláson azt a bérelemet, ami csak előzetes számításokon alapul (órabér, havibér stb. alapján), nem pedig valós kifizetésen. Tehát nem kell eltelnie bizonyos időnek hozzá.

2021. máj. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, értetted a lényeget😁
2021. máj. 25. 14:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy ezt a munkáltató ügyintézője is tudja... :)

6-os voltam.

2021. máj. 26. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kiderül 😁 ( mi az istenért pontoztátok le a hatost?)
2021. máj. 28. 00:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!