Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ki hibája a törvény szerint?

Ki hibája a törvény szerint?

Figyelt kérdés
Foglalóztam egy hazat,(csokbol történik a fennmarado összeg kifizetése) ha en hibámból nem jon letre a haz vásárlás, akkor ugrig a penzem, ha ők hibáznak akkor duplan jar nekem vissza! Az lenne a kérdésem, hogy ha a ház térkép masolata hianyos, tehat vmi változást nem jegyeztettek be a tulajdonosok, es ez miatt nem jon letre az adásvétel akkor ez kinek a hibája?
2021. máj. 11. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Az eladóé.
2021. máj. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehat akkor a foglalo ketszeresen jar vissza?
2021. máj. 11. 18:50
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Kinek foglaloztál?
2021. máj. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az eladónak adtam 500 ezret, en vagyok a vevő. 5 millió a ház ára, a csokbol megy a 4.5 millió, de az ugyintezőm mondta hogy ha a terkepen nem stimmel vmi akkor bukhatjuk a csokkot. Ezert lennek kivancsi hogy ekkor vissza jár e nekem a foglalo, ami igy 1 millio lenne.

(Persze majd rakerdezek ügyvédnél, de ez most jutott az eszembe, hatha vki járt már igy...)

2021. máj. 11. 19:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első tévved. A jog szerint ha Te nem kapsz CSOK-ot, az a Te hibád még akkor is, ha a ház valamilyen hiányossága, jogi rendezetlensége miatt nem kapsz támogatást, ettől csak akkor lehet eltérni, ha beleírják az adásvételibe, a foglaló előlegnek minősül, így visszajár, ha a ház értékbecslése miatt nem kap a vevő CSOK-ot.
2021. máj. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xswerdy ***** válasza:
47%

dehogy. Ha a térképvázlat nem felel meg a valóságnak, az egy olyan hiányosság, amit az eladónak kell rendezni. Ez a CSOK-tól függetlenül is így van, csak akkor esetleg nem akadna fenn senki rajta.


De ez egy korrigálható dolog. Hogy e miatt csúszik az egész, az pedig az eladó hibája, a csúszásból eredő kárt neki kell megtérítenie, illetve ha e miatt ellehetetlenül a szerződés teljesítése, akkor a dupla foglalót visszafizetni.

2021. máj. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
10.10 ez sajnos tévedés, a jog szerint nem így van. Mivel az eladó egy KP-s vevőnek simán el tudná adni a házát így, ahogy van, rendezetlen térképmásolattal, a jog szerint nem az ő problémája, így nem is az ő költsége, ha a vevője nem kap CSOK-ot. Ezt eleve ki kell költni az adásvételiben, máskülönben vevői hiba (egy hozzáértő).
2021. máj. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!