Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Számolja valaki, hogy 1994...

Andicserhalmi kérdése:

Számolja valaki, hogy 1994 bem az OTP-ben elhelyezett 362000 Ft ma mekkora összegre duzzadt volna?

Figyelt kérdés
Kamat

2021. máj. 6. 16:38
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
0%

1. Köszönöm!

2. Nem terelni kéne, hanem válaszolni. Fennállnak a kérdéseim továbbra is természetesen.

3. Köszönöm, hogy demonstrálod ezt a lózungpuffogtatást, amiről beszéltem. Várom a próféta további jövendöléseit.

4. Senkinek nem sikerült választ adni a kérdésedre, lévén nem írtad ki milyen konstrukcióról és kamatozásról van szó. Vagy alapvető matematikai, gazdasági hiányosságaid vannak, ha ezt nem bírod megérteni, vagy csak annyira kétségbeesetten próbálod elkerülni, hogy be kelljen ismerned egy gáz bakit, hogy eszeveszetten bizonygatod továbbra is saját igazad. Vagy mindkettő.

"a humortalanok savanyú életét vélem benned felfedezni a többi humoros hozzá szólás elkövetőjével szemben."

[link]

Semmi bajom nem volt sem a humoros, sem a nem humoros hozzászólásokkal. Egy kérdés megfogalmazásához gyér tudású, fölényeskedő kérdezőt láttam, aki vitát provokál ki, és gondoltam igyekszem jobb belátásra bírni. Miféle lenyomata ez az én humoromnak?

5. "tán gondolat olvasó vagy és a kobakjukba látsz"

Hát én őszintén szólva a kifordul a gyomor kifejezésből következtettem erre például. Meredek feltételezés, lehet csak büdöset érzett pont az illető. Én egyszerű ember vagyok kérdező, sajnos se jövőbe nem látok, se a fejekbe.

Már miféle nem túl előnyös momentumról tereltem el én a szót? Szerintem az egyedül számodra előnytelen, ha arról beszélünk, hogy egy értelmetlen kérdést tettél fel. Neked se lenne annyira, csak nagy ügyet csináltál belőle magadnak, és még most is visszatereled rá a szót.

6. Elképesztő ez a kifordult logika. Egy olcsó ózdi rapperhez vagy egy mondvacsinált sztár coachhoz hasonló magasságokba emelkedő hangzatos, tartalom nélküli, jóindulattal gondolatmenetnek nevezhető megnyilvánulásokat adsz ki magadból, és mikor felhívom erre a figyelmet, akkor ezt felrovod nekem, és arra következtetsz, hogy akkor én biztos ezt a contentet fogyasztom "érdemes írok" helyett (ha jól értelmezem ezt az ismét igen zavarosra és magyartalanra sikeredett mondatot a végén)? Lehet számodra kicsit félreérthető voltam, de azt azért sejthetted szerintem szövegkontextusból, hogy abszolút nem buksisimogatás jelleggel hasonlítottalak Majkapapához. No nem mintha egyébként érintőlegesen akár hozzátartozna a témához, hogy én mit olvasok és mit nem (eleve hogy jöttek ide az írók?), de azért ezt gondoltam tegyük tisztába, akár tudatosan kapaszkodtál bele ebbe az érvelési logikádról sokat eláruló vesszőparipába, akár tényleg nem sikerült megérteni előbb az összehasonlítások célját.

Amúgy hogyhogy másik kamuprofilról? A végén kiderül, hogy itt még a modok is olyan romlottak, mint ez a gonosz társadalom, és tiltották a másikat?

2021. máj. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 A kérdező kommentje:
A párom szeretett volna neked néhány szóban reagálni de leállítottam. Tudod nekem ilyenkor esténként már vannak ügyes bajos teendőim, értékes ebben is el tudom tölteni az időmet minthogy rád pazaroljam. Mint már írtam veled ellentétben többeknek sikerült értékes választ adni csak vissza kellene olvasnod az eddigi kommenteket azt felfogni és értelmezni. Ha ez nem sikerül akkor nem az én feladatom lesz hogy erre megtanítsalak! Ez a link (szalmabáb) a te szádból már megbocsáss.... Ha lesz felesleges időm küldök neked olvasnivalót . 2.re megkaptad a választ csak tudni kellene értelmezni,de lehet hogy én hibáztam túlságosan le rövidítettem! Így már nehézkes neked :( Tehát a véleményed szerint a vitát én provokálta mki? Tehát akkor a véleményed szerint aki visszaüt az a verekedés kirobbantója? És még te mondod azt hogy kifordult a logikám? Néztél már tükörbe?Bár ha jobban belegondolok számodra lehet hogy annak tűnik. A bolondok házában is csak onnan derül ki hogy ki kicsoda hogy honnan nyílnak a fiókok... Szóval neked itt nincsenek kérdéseid ,erőlködsz lég lovagolsz A semmin! De tudod a szellentés is olyan,ha nagyon erőltetik abból sz@rás lesz! Szép estét!
2021. máj. 7. 23:27
 33/59 anonim ***** válasza:
0%

Ez ismét egy rendkívül primitív és semmitmondó hozzászólás volt, ahhoz képest egész hosszan fogalmaztad meg a semmit, hogy mennyire elfoglalt vagy. A néhány konkrétumra, amire lehet valamit, azért reagálok, annak ellenére hogy te ismét nem tudtál egyik érvemre se. Ilyenkor szokás vergődés helyett beismerni a tévedéseket és tanulni a hibákból.

Mint írtam, nem lehet értékes választ adni egy megválaszoláshoz szükséges paramétereket nélkülöző kérdésre.

A 2.-ra valóban reagáltál, csak nem arra, amit írtam. Persze varázsigéket is puffogtathatunk, ha számodra az felér egy érdemi reakcióval.

Te mégis mire ütöttél vissza? Nálad provokációnak számít, ha valaki felhívja rá a figyelmet, hogy nem menő dolog irreleváns sallangok puffogtatásába kezdeni egy amúgy is értelmetlen kérdés alatt?

"a szellentés is olyan,ha nagyon erőltetik abból sz@rás lesz" Na az ilyesmikre vagyok kíváncsi egyébként, hogy milyen írók tollából származnak, amivel méltón összehasonlíthatom ezeket a roppant érett vitakultúrára utaló kis ősi vidéki színes-szagos bölcsességeket!

2021. máj. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 A kérdező kommentje:
Tudod ezzel a kamu profilos kitiltásos kijelentés eddel újra elárult ad hogy vizionálsz elképzelsz dolgokat elrugaszkodsz a valóságtól.... Attól függetlenül hogy te ezt nem veszed észre vagy észreveszed de nem akarod nem tudod észrevenni beégtél! A szellentés es aforizma val pedig a szellemi színvonladnak és kultúrádnak megfelelő választ kaptál.
2021. máj. 9. 05:08
 35/59 anonim ***** válasza:
Szekunder szégyenérzetem van ezektől a válasznak aligha nevezhető böffentésektől. Várom válaszod, na vagy persze a beismerést, hogy köpni-nyelni nem tudsz, nem hogy normálisan reagálni. Szép estét!:)
2021. máj. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
Mindkét esetben állok rendelkezésedre akár privátban is, ha így publikusan nem akarod beismerni, hogy felzárkóztatásra lenne szükséged forgalmazási készségek, vitakultúra és érveléstechnika tekintetében. No vagy éppen matematikából. Sosem késő tanulni!
2021. máj. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 A kérdező kommentje:
Ha már szóba hoztad a matematikát te nagyokos! Tehát te egy hülyének tartasz engem mert hülye módon hülye kérdést tettem fel. Tudod mindenki csak annyira intelligens amennyire túl tud lépni egy hülyén! Tehát amennyiben te nem tudtál tova lépni innen akkor gyakorlatilag egy szinten vagy velem! Ezek szerint a matek azt mutatja hogy ugyanolyan hülye vagy mint én! Nekem nem kell be ismernem semmit de legfőképpen neked nem tartozom számadással. Szánalmas amit művelsz! Lenne mit tanulnod attól a négy kommentelő től aki adott választ a kérdésemre, S nem lépett rá arra az unintelligens megnyilvánulási formára ami téged jellemez !A másik hogy én a saját nevemmel a saját email címem el vagyok itt és nem vagyok bele burkolózva az internet adta anonimitásba! Tudod van aki az életben sikeres és akinek ez nem sikerül mint például neked az az ilyen oldalakon osztogatja az észt! Névtelenül arctalanul ! Én legalább veled ellentétben fel merem vállalni magamat és a nevemet!Tudod A félszemű is király a vakok között! Úgyhogy további kellemes ész osztogatást kedves papagájom! Én ellibenek innen ! Megkérnélek hogy a jövőben tartózkodj a posztjaim látogatásától! Légy annyira intelligens vagy legalábbis hidd magad annyira annak hogy tovább lépsz egy hülye poszt tól!Ágyö.
2021. máj. 10. 22:51
 38/59 anonim ***** válasza:

"Tudod mindenki csak annyira intelligens amennyire túl tud lépni egy hülyén! Tehát amennyiben te nem tudtál tova lépni innen akkor gyakorlatilag egy szinten vagy velem! Ezek szerint a matek azt mutatja hogy ugyanolyan hülye vagy mint én!"

Ajjaj. Ezek azok a szabó péteri magasságok, amiket kérésed ellenére egyszerűen nem tudok kafkainak hívni sajnos. Egy ostoba kis sallangnak, amit a (személyeskedés célja nélkül, írhattam volna természetesen random idős hölgyet is) nagymamádtól vagy egy zs kategóriás rappertől tanultál annak ugyan mi köze van a matematikához? Rám nézve valóban nem lenne túl biztató, ha a te értelmi szinteden lennénk, viszont kettőnk közül eddig csak te tettél róla tanúbizonyságot, hogy matematikai és gazdasági analfabéta vagy, nem tudsz rendesen fogalmazni, vitázni, érvelni. Az, hogy üres, fölényeskedő kommentjeidet látva felhívtam a figyelmet ehhez a fórumhoz helytelen viselkedésedre, az ugyan miért jelentené a te alacsony szintedre való lesüllyedést? Ugyan mi volt unintelligens az én viselkedésemben? Sem lózungokat nem puffogtatok, nem is a semmiről merengek, közben kétségbeesetten próbálni ignorálni vaskos gyengeségeim.

"A másik hogy én a saját nevemmel a saját email címem el vagyok itt". Jajj. Nem is tudom mit mondjak erre. Ilyenkor jön elő ismét az a bizonyos szekunder szégyenérzet. Amikor látod, hogy az úgynevezett vitapartner, aki már több szócsere óta nemes egyszerűséggel ignorálja érveid, melyekre egy épkézláb reakciót nem bír már megfogalmazni, előhúzakodik a kiforratlan vitakultúra egyik biztos jelével, és számonkéri rajtad, hogy ugyan hogyan merészelsz egy alapvető rendeltetése szerint anonim jellegű kérdezz-felelek oldalon anonim módon kommentelni. Ugyan mit ad hozzá ehhez a beszélgetéshez, kedves Andi, hogy én tisztában vagyok a neveddel (amit őszintén szólva idáig észre sem vettem)? Ugyan mit árul ez el mégis bármelyikünk sikerességéről vagy épp sikertelenségéről? Sok minden vezethet sikertelenséghez, például alapvető matematikai ismeretek hiánya, de az anonim kommentelés és a sikertelenség között is meghúzódik valami függvényszerű kapcsolat, ami ezidáig rejtve maradt?

Tényleg sajnállak, látszik a fogalmazásodon, hogy egy roppant egyszerű lélek vagy, de ha mondasz valami butaságot, akkor ne csodálkozz, ha számonkérések érte...

2021. máj. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
Egyébként képzeld, én is a saját email címemről vagyok itt! (Ezt pláne nem is értem, hogy miért emelted ki, megmagyarázhatnád...:D)
2021. máj. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 A kérdező kommentje:
Kedves papagájom! Megkérnélek akkor másodjára is,sajnálatos, hogy az első kérelmem nem ért célba, nem lett értelmezve,nem lett megérte!Nem kívánatos személy vagy a posztom alatt! Minimális intelligenciával fel lehet érni azt hogy ha valakivel közlik hogy nemkívánatos személy akkor veszi a kalapját és távozik! Valószínűleg máshol nagyobb tapsot kapsz a bölcseleteidre. Tudod,..a félszemű...!Teljes mértékig megértem hogy,ha valaki át lát rajtad az nagy mértékben zavarja és sérti az egód at! De ez van! Dobd fel a hangulatot légyszíves,...távozz! :)
2021. máj. 10. 23:47
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!