Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Számolja valaki, hogy 1994...

Andicserhalmi kérdése:

Számolja valaki, hogy 1994 bem az OTP-ben elhelyezett 362000 Ft ma mekkora összegre duzzadt volna?

Figyelt kérdés
Kamat

2021. máj. 6. 16:38
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
Már miért ne fordulhatna fel a gyomra attól, hogy itt van?
2021. máj. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 A kérdező kommentje:
Ha meg szeretné óvni magát attól hogy ki forduljon a gyomra akkor nem kellene hogy itt legyen... Én sem megyek oda ahol nem érzem jól magam
2021. máj. 7. 11:25
 23/59 anonim ***** válasza:

Mikor állított ilyet, hogy meg szeretné óvni magát attól, hogy kiforduljon a gyomra? Különben is, attól, hogy tőled felfordul a gyomra, még érezheti jól magát a threaden.

Helyesen "kifordulni", nem "ki fordulni".

2021. máj. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 A kérdező kommentje:
Nézzük visszafelé "ki fordulni " mint említettem volt diktálok a telefonnak amennyiben van időd energiád és vissza olvasod a posztot láthatod hogy furcsán van írva néha szavak. Egy beszélgetés kapcsán helyesírási hibák ba belekötni az pedig már az utolsó aduász (lenne de sajna nem az ezt csak te hiszed)amikor már nincs ép ész érv valakinek a tarsolyában!! következő: felőlem érezheti magát itt az oldalvást jól rosszul mivel az én posztom alá írta hogy hányinger van ez nagyon egyszerűen meg lehet oldani nem kell olvasni a posztot odébb kell állni egy másik szerző kérdésére! Erre mondom én hogy intelligens ember távozik onnan ahol hányingere van... Az első megjegyzés ed re: valóban nem állított ilyet ettől én szeretném megóvni
2021. máj. 7. 14:13
 25/59 anonim ***** válasza:

Nem sokra mész vele, hogy telefonra diktálsz, ha cserébe nem tudsz helyesen írni vagy éppen érthetően fogalmazni . Utóbbit mondjuk kétlem, hogy a diktálás okozná. Én csupán meg szerettelek volna óvni tőle, hogy a legközelebbi kérdéskiírásod során is ekkora bohócot csinálj magadból, mint most sikerült. Igazán szívesen!

És szerinted milyen kapcsolat mutatkozik a konfliktuskerülés, antipatikus emberek elkerülése és az intelligencia között? Az intelligens ember sajátja, hogy nem áll szóba olyannal, aki például pojáca viselkedése miatt ellenszenves számára? Vagy esetleg annyira nehezedre esik a szövegértelmezés, hogy talán most párhuzamot vonsz a szó szerinti hányinger keltő dolgok és a hozzád hasonló - átvitt értelemben - hányingert keltő alakok között? Csak nem így van, ugye? Akkor viszont szándékosan tetteted az ostobát? Azt már te segíts eldönteni, hogy melyik a rosszabb.

2021. máj. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 A kérdező kommentje:
Mivel eléggé zavaros az írásod több témában belekap de semmit sem fejt ki bőven mondhatnám hogy egy katyvasz (talányok tanácsok feltételezések valóságtól elrugaszkodott keveréke) ,így én nem látom értelmét a további eszmecserének! Azt látom hogy próbáltál valamit okoskodni valljuk be őszintén valami kevés sikerrel. Máskor szerintem( ha már te is tanácsolsz nekem valamit akkor ha már nem is kéred(én sem kértem) én is adok neked egy tanácsot) elsőként ülj mindig ülj le egy csendes sarokba szedd össze a gondolataidat és csak utána vesd papírra! Kellemes hétvégét neked!
2021. máj. 7. 16:43
 27/59 anonim ***** válasza:
Ha nem sikerült megérteni a mondandómat, azesetben önmagadról állítottál ki szegénységi bizonyítványt. Őszintén sajnálom, hogy meghaladja a szellemi képességeid pár összetett mondat elemzése, bár legalább -kérdésed alapján - akkor harmóniában van a matematikai készségeiddel. Sosem szégyen tanulni, ahogy sosem szégyen azt se beismerni, ha rajtakapnak, hogy egy nem létező szellemi magasságból üres lózongukat puffogtatsz, ezzel próbálva kompenzálni hiányosságaid, amiket - saját fogalmazási gyengeségeid miatt - ennek a threadnek a népe sem tudott megtámogatni. Van hova fejlődni, az biztos.:)
2021. máj. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 A kérdező kommentje:
Először a helyesírási hibák a következő a személyeskedés... Hozod az egyén formát amit az emberek 90% a követ ezt nevezik sabon nak. Átlátható vagy ,mégpedig azért mert az intelligencia fentről lefelé tud azonosulni viszont alulról felfelé legnagyobb sajnálatodra már nem működik a dolog!Profilozás Al nagyon könnyen kiszámolható a következő lépésed is... Anélkül hogy le alacsony adnék hozzád tehát bele mennék személyeskedés be megpróbálom megfogalmazni a válaszomat: A kiírt kérdésemet ha jól emlékszem hárman vagy négyen korrektül meg válaszolták habár a kérdés szintaktikailag valóban rosszul lett kiírva az eredeti szándék (a felduzzadt összegre kiváncsiság)az értelmesebb eknek kiolvasható volt belőle! (Az hogy ez neked nem sikerült az téged minősít!)Amit ki ki a maga módján meg is válaszolt. Aztán vannak voltak sajnos lesznek is a hozzád hasonlók akik vagy unaloműzés ből vagy passzióból meghatározhatatlan cél nélkül írogatnak... Dán fórumokon szoktam többet előfordulni ott ha nem a komment témájához írtál volna hozzá elsőként figyelmeztetést kapsz a másodikra néhány napos tiltást és a következő ilyen dolognál végső tiltást! Megismétlem A poszt bébi kérdésem egy összeg kamatozára irányult nem kértem sem egyéb tanácsot sem beszólást. A neked és A hozzád hasonló úgymond beszólogat oknak abban a hangnemben és abban a stílusban írtam vissza a válaszomat amit megérdemeltete k és amit ők,te kezdetek el.(én is hibás vagyok megismétlem még egyszer mert le alacsony adtam erre a szintre) Simán és nemes egyszerűséggel egy tükröt tartottam eléd tehát amit te itt most kritizálsz azt önmagadnak mondat S nem nekem! Tehát ennek az oldalnak a népe amire te hivatkozól (más nevében nem illik nyilatkozni) (de ha elolvasol majd néhány könyvet feljebb lépsz egy szintet és leszoksz) rajtad kívül úgy kezelte a kérdést a hogyan kell: segítő leg! Hiszen ez volt a poszt eredeti célja. Sajnos a segítők kevesebben voltak vannak és sajnos lesznek is mint a hozzád hasonlóak. De a társadalom is így oszlik meg mint azt már említettem volt... Szóval én úgy gondolom (ahogy te is írtad )tanulni sosem késő én is tanultam ebből nem kell felvenni a kesztyűt mert egy bizonyos szint felett már nem süllyedünk le egy bizonyos szint alá. Az hogy egy segítséget kérő embernek te be ugatsz vagy segítesz az téged minősít,S nem engem!
2021. máj. 7. 19:19
 29/59 anonim ***** válasza:

1. Ha valóban diktálsz, legalább ellenőrizd le utólag a szöveget, mert ez a "társadalom rósz" ömlengés és önsajnáltatás anélkül is elég zavaros tákolmány, hogy minden mondatban legyen valami elírás.

2. Milyen "sabont" követ az emberek 90%-a? Az emberek 90%-a kijavít egy fölényeskedő matemikakai analfabétát, ha látszólag nem tud helyesen sem írni? Vagy mi itt a 90%? Hogy jött ki ez a szám? Kérdezhetném, hogy számolja-e valaki?

3. Kérlek mesélj még a profilozás AI-ról, amivel remekül megállapíthatók a következő lépéseim! Nagyon meggyőzőek ezek a csöppet sem üres lózungok, amiket durrogtatsz, rendkívüli érvelési képességről és vitakultúráról ad tanúbizonyságot!:)

4. A kérdésed értelmezhetetlen és konkrétan megválaszolhatatlan volt. Számodra is sokkal egyszerűbb út lett volna belátni a butaságot, ahelyett, hogy a gyengék fegyveréhez fordulsz és átlendülsz támadásba a kedves kommentelők ellen, akik próbálták kezelni valahogy az elsőre 8 elemis hangulatot árasztó kérdésed.

5. Innentől kezdve felesleges is arról beszélni, hogy ki válaszolt normálisan, ki nem. Egy vicces/bugyuta kérdésre ennek megfelelően válaszoltak többen is. A beégés utáni ürességtől kongó fölényeskedésed ébresztett többekben is ellenszenvet, ezt viszont nem a hibás kérdéssel érdemelted ki. Valóban parttalan egy ilyen vita egy ilyen kérdés alatt, viszont a retorzió egy szigorúbb szabályzatú oldalon természetesen téged érne. Tegyük hozzá, valószínűleg már rég törlésre került volna eleve a katyvasz kérdésed is.

6."Simán és nemes egyszerűséggel egy tükröt tartottam eléd tehát amit te itt most kritizálsz azt önmagadnak mondat" Elképesztő! Az évszázad revealje! Majkától vagy Szabó Pétertől tanultad az idézetet? Nem semmi, hogy mekkora leckét adtál fel az internet egyszerű népének. Végén még kiderül, hogy a kérdés is egy görbe tükör volt!

7. Mit ugattam be a tisztelt kérdezőnek?

2021. máj. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim válasza:
0%

1. Igyekezni fogok a kedvedben járni és korrigálni a billentyű püföléseket!(Bár ezt idáig rajtad kívül senki sem tette szóvá)(nem is értem kell e ezzel foglalkoznom,de legyen neked ma gyereknap) A témához sem tartozik hozzá szorosabban,de legyen neked igazad.

2.Kivéve téged valszeg sokan.De ez még eljöhet a Te idődben is..(csak nem Majkát és Sz. P.-t kell hallgatnod)

3.A profil alkotás,hogy borítékolható volt ,hogy kitérsz rá:"....amivel remekül megállapíthatók a következő lépéseim!" (meg is jövendoltem előre)A lózungok,...nos ezt már elsütötted ,ismétled Önmagad ,ez kakadu szokás!

4.A számodra megválaszolhatatlan (nak tűnő) kérdésre többen adtak értékelhető választ.(megtehetted volna Te is,vajh miért nem erőltetted meg szürke agysejtjeidnek

szerényes állományát ?? Neked nem sikeredett ez az egyszerű cselekmény,(itt két okokot tudnék elképzelni :valóban nem értetted(ez akkor az észbeli képességeid szegénységi bizonyítéka,ha értetted de nem tudtál humoros választ adni rá(ahogyan említetted is ,hogy többen is így cselekedtek) akkor a humortalanok savanyú életét vélem benned felfedezni a többi humoros hozzá szólás elkövetőjével szemben.Nos,a gyengék fegyvere ,ha már említetted:Minden ember magából indul ki,.....Az adott szituációban ahogyan viselkedne ,azt vélelmezi a másiktól is .

5.Többekben ellenszenvet ?Esment mások nevében teszel kinyilatkozást ,tán gondolat olvasó vagy és a kobakjukba látsz? Persze hogy felesleges(nek szeretnéd)!! Páratlan politikai vénára hajaz,ahogyan megpróbálod elterelni erről a számodra éppen nem előnyös momentumról a szót!De beza a gondolataid ,mint a frissen tisztított ablak üveg,átlátható!Közeleg a szundítás,itt a mese ideje ,meghagylak abbéli hitedben ,hogy ez sikerrel járt!

6.Az,hogy Majkát és Sz. Pétert ismered és hozod fel csupán példaként, azt a sajnálatos tényt veti fel,hogy érdemesebb írok tollából pattan művek számodra nem vannak még ,nem ,hogy elolvasva de ismerve sem :-( :-(

Így már értve vagy részemről :-(

2021. máj. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!