Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Változó kamatozású hitelnél...

Változó kamatozású hitelnél várhatóan mennyire fogják emelni a törlesztőrészletet?

Figyelt kérdés
20 éves lakáshitel, 10 évig fix X forintot fizetek. Várhatóan hány %-kal lehet magasabb a törlesztő a 10 év letelte után? Tudom-tudom, ez gazdasági helyzettől, és sok minden mástól függ, de kb milyen tól-ig határral lehet kalkulálni?
2021. ápr. 20. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
nincs határ, bármennyivel nőhet
2021. ápr. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Erre nincs szabály, nincs határ, pont ez a lényege a fixált kamatnak, hogy csak az a biztonságos, de azért én nagyon ritkán ajánlok 20 évig fix hitelt, a leggyakoribb valóban a 10 éves kamatperiódusú konstrukció, mert a legtöbb esetben, különösen ha van mód a rendszeres előtörlesztésre, a 10. év végén már olyan alacsony lesz a tőketartozás, ami nem jelent kockázatot. Sokat számít, hogy mennyi a kért hitelösszeg és mennyi a jövedelmed? Tudsz majd félrerakni, amivel lehet a hitelt előtörleszteni?
2021. ápr. 21. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos nem lehet előre megsaccolni. Nincs tól-ig szabály.
2021. ápr. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A jegybanki alapkamattól függ, ha meg tudnád jósolni előre, akkor nagyon gazdag lehetnél.
2021. ápr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!