Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nincs bejelentett munkám,...

Ha nincs bejelentett munkám, nincs cégem, de van havi keresetem, mit csináljak, hogy kapjak lakáshitelt?

Figyelt kérdés

Egyéni tevékenységből származó jövedemem van, de erre sehol nem adnak hitelt, mindenhol kérik a munkaviszonyt, pedig minden hónapban érkezik jutalék vagy kifizetés a számlámra, jóval nagyobb összeg, mint az országos átlag fizetés, mégsem igényelhetek hitelt.


Arra gondoltam, hogy fizetek valakinek, hogy jelentsen be, mintha ott dolgoznék, cserébe fizetem az utánam fizetendő adókat, stb.

Állítólag 3 havi munkaszerződés után már igényelhetek hitelt.


Működhet így esetleg?

Milyen hasonló dolgot lehet még tenni ezügyben?

Illetve ez mennyire törvényszerű?


2021. ápr. 19. 21:30
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

És nem kérek privát üzeneteket köszönöm, nem forgatom másnak a pénzét még a baráti, családi körömben sem.

Így is elértem egy olyan szintet már, ami túl stresszes nekem, és a pszichológiai jólét nagyban szükséges az átgondolt kereskedéshez, nem szeretek más megdolgozott pénzével kockáztatni, nem tudom magam sem, meddig fogom tudni fenntartani ezt a hozamot.

Illetve hitelt is csak annyit veszek fel, amit legrosszabb esetben is vissza tudok fizetni bármikor, akár egyben is.

2021. ápr. 19. 22:31
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha havi 600 nettó igazolt jövedelemre van szükséged, akkor szerintem nejezen oldható meg trükkösen. Gondolj bele az kb 1 millió bruttóban, a kkv szektorban elég fura lenne h atlálnál olyan céget, aki okosba megoldja, mert nem jellemzőek az ilyen fizuk, szóval ha a NAVhoz befutna a bejelentő nyomtatvány, lehet megnéznék a céget, mert nem túl életszerű. Egy multinál meg nem fognak belemenni.

Szerintem keress egy pénzügyi vagy banki tanácsadót, aki ezzel foglalkozik, és benne van a dolgokban, inkább költs 20-30-50 ezret konzultációra, mert a gyakori népe ebben nem kompetens.

2021. ápr. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Hintalow ***** válasza:

Az a baj hogy ez még csak nem is a fekete/szürke jövedelem kategóriába esik, ha jövedelmed rendesen le van adózva (jellemzően a szolgáltatók állítanak ki igazolást erről, ami alapján be tudod vallani) akkor csak tovább bonyolítaná a helyzetet, bármilyen fiktív bejelentés, meg azt inkább minimálbér körüli helyzetre szokott történni, azzal nem lennél kisegítve.

Most lehet én vagyok a hülye, de nem egyértelmű számomra hogy az éves bevételed alatt mit értesz? a minimálbér havi adat, annak a 24x-ese legyen sacc 4.000.000 huf. Ha ez az éves bevételed, akkor ezzel nem váltod meg a világot, ha a havi, akkor már más a helyzet.


Én két lehetőséget látok:

- a magától értetődőbb, ha a havi bevételed több millió, akkor kis kivárással egyszerűbb összeszedni a teljes összeget, mint megpróbálni azt a helyzetet belefaragni a teljesen más helyzetre kihegyezett lakossági jelzáloghitelezésbe


- a másik ami megoldás lehet, az a lombard hitel, ahol lehetőség van a meglévő instrumentumaidat zárolva hitelhez jutni. Mondjuk itt meg az a baj, hogy egyrészt ha nincs állandó portfóliód, akkor nem működik, ráadásu l a részvényeket jellemzően jó szar értékkel számítják be lombardnál.

Az már csak hab a tortán, hogy ez szinte mindenhol a privátbanki ügyfélkörnél elérhető, nem a sima lakossági üzletágban.


Hát így hirtelen ennyi jutott eszembe

2021. ápr. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 xswerdy ***** válasza:

azért jó, hogy megírtad, hogy miből van a jövedelmed, mert nagyon nem mindegy. Az önálló tevékenységből származó jövedelmet sok bank azért figyelembe veszi. 1-2 x keringett már a neten olyan cikk, hogy melyik bankokkal érdemes ilyenkor tárgyalni, illetve hogy milyen típusú jövedelmet milyen szorzóval vesznek figyelembe. Így pl. az ingatlan bérbeadásból származó jövedelmet jellemzően beszorozzák egy 1-nél kisebb számmal, de van olyan bank, ahol ezt se veszik figyelembe. Ha ilyesmi jövedelmed van, érdemes lehet hitelközvetítőt megkérdezni, ő sok bankkal kapcsolatban van.


Ugyanakkor ha tőzsdei kereskedésből van a jövedelmed, azt szerintem egy bank se fogadja el, de azért megkérdezni hiteltanácsadót nem kerül semmibe (őket jellemzően a bankok fizetik). Akár több netes kalkulátorba is beírhatod az igényedet, aztán megjegyzésbe beírod, hogy milyen típusú a jövedelmed. Aztán meglátjuk, hogy jelentkeznek-e.

2021. ápr. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

A hiteltanácsadót megpróbálom, köszönöm, bár nem látok rá sok esélyt sajnos.

A zárolás nem játszik nálam, nekem kell a forgótőke.

A bejelentés lehet jó megoldás, mást nem találtam, kérdés az, ki és mire tud bejelenteni ekkora jövedelemre, vagy ehhez közelire.


Persze, össze tudnám gyűjteni több év alatt, de szeretnék már most sajátban lakni és nem albérletben.


*azért írtam a minimálbér 24x-esét, mert a fölött mindegy mennyit keres az ember, a szocho megfizetésének itt a maximuma.

Változó, mennyit keresek, volt, hogy ezt az összeget elértem 1 hónap alatt, de minél nagyobb a tőkém, annál gyakoribb lesz az ilyen vagy ennél nagyobb hozam.

2021. ápr. 20. 15:05
 16/16 anonim ***** válasza:
Így is kaphatsz hitelt, csak az előző évi nav jövedelem igazolás kell hozzá.
2021. máj. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!