Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nincs bejelentett munkám,...

Ha nincs bejelentett munkám, nincs cégem, de van havi keresetem, mit csináljak, hogy kapjak lakáshitelt?

Figyelt kérdés

Egyéni tevékenységből származó jövedemem van, de erre sehol nem adnak hitelt, mindenhol kérik a munkaviszonyt, pedig minden hónapban érkezik jutalék vagy kifizetés a számlámra, jóval nagyobb összeg, mint az országos átlag fizetés, mégsem igényelhetek hitelt.


Arra gondoltam, hogy fizetek valakinek, hogy jelentsen be, mintha ott dolgoznék, cserébe fizetem az utánam fizetendő adókat, stb.

Állítólag 3 havi munkaszerződés után már igényelhetek hitelt.


Működhet így esetleg?

Milyen hasonló dolgot lehet még tenni ezügyben?

Illetve ez mennyire törvényszerű?


2021. ápr. 19. 21:30
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Természetesen adózott a jövedelmem, 15%SZJA-t fizetek évente, rendesen bevallva, tiszta a pénzem, csak ilyen esetben nem hiteleznek.

Viszont minél nagyobb a tőkém, annál több a profitom, így a hitel a legjobb megoldás vásárlásra, mindenképp így szeretném intézni.

2021. ápr. 19. 21:34
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
2021. ápr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mi3rt írtad ki újból?
2021. ápr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ez nem az én kiírásom, nekem nincsen ingatlan a nevemen, egy sem.

De elolvasom a kommenteket, hátha akad közte számomra használható.

2021. ápr. 19. 21:52
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Arra gondoltam, hogy fizetek valakinek, hogy jelentsen be, mintha ott dolgoznék, cserébe fizetem az utánam fizetendő adókat, stb."


Igen, ezt is megteheted. Hogy 3 hónap elteltével valóban kapsz-e hitelt, arra nincs garancia, a banktól függ.

2021. ápr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Itt semmilyen válasz nincsen, ami nekem megfelelne.

Talán a cégalapítás, de az 3 milliónál kezdődik legalább, illetve nem tudom, hogyan működne ez.

Gondolom kell bevétel, hogy tudjak kifizetni, de nincs időm ilyenekre, illetve annyi bevételt sem tudom, honnan teremthetnék.


Kb 45-50 millió ft-ra lenne szükségem, amihez 600 ezer ft-os netto jövedelem kellene.

2021. ápr. 19. 21:56
 7/16 A kérdező kommentje:

Sok bank van, gondoltam több helyre is beadnám az igényemet 3 hónap után. Ha teljesen lukra futás lesz, max elmegyek 6 havi fizetésig, ekkor már gondolom nagyobb az esély hitelt kapni.

Új építésű lakást vennék Bp-en, szóval szerintem 20-25% önerővel számolva teljesen jó lehetek. De persze minél kevesebb, annál jobb.

2021. ápr. 19. 22:00
 8/16 anonim ***** válasza:
61%
Miből származik a jövedelmed, amiből csak szja-t fizetsz?
2021. ápr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Na erre én is kiváncsi lennék....

Honnan van tb-je?

2021. ápr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem akartam belemenni, mert megoldást szeretnék a problémámra és nem elvinni a beszélgetést olyan irányba, hogy troll kérdés vagy nézni azt ahogyan 10/9 komment az hogy kamu..

De leírom, nem érdekel, hogy elhiszitek-e vagy sem, de szeretnék megoldást a kérdésemre.

Day traderként kereskedem a tőzsdén, havi éves átlagom, hogy 8,3%-ot tudok hozni, profi tőke menedzsmenttel dolgozom, és kamatos kamattal dolgozom.


Tb-t azért nem kell fizetnem, mert diák vagyok egyetemen, bár bukdácsolok, mert sok időm elmegy a munkámmal, de szeretnék egy diplomát. Igaz sosem fogok abban a szakmában dolgozni valószínű, de B tervnek befejezem, már csak 1,5 évem van vissza.


Van könyvelőm, de egy idősebb nő, aki eléggé becsületes. Az okosságokban nem hajlandó tanácsot adni, viszont a profilja az, amivel én foglalkozok és évente 1x ő állítja össze nekem a bevallásom.

Szeretek nyugodtan aludni és nem fáj befizetni azt amit kell.

Idővel majd szochot is kell fizetnem, de ott is van maximum, amit én meglépek.

A minimálbér 24x-esénél több az éves bevételem, így csak ezután kell valami 15,5 vagy 17% ot befizetnem(ebben nem vagyok biztos, de valahogx így)

Szóval inkább fizetem a suliba azt az éves 500-600 ezer ft-os tandíjat és fizetve van a TB, mint az államnak puszira. Hátha lesz diplomám idővel.

2021. ápr. 19. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!