Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem tudok napok óta a pénzemhe...

Nem tudok napok óta a pénzemhez jutni ami Magyar Államkincstárban van?

Figyelt kérdés
Felháborít ami történik! A fiókban ahová betettem a pénzem azt mondják csak call centeren keresztül tudom bejelenteni ha ki akarom venni máshogy nem Viszont azt a számot napok óta nem tudom elérni folyamatosan azt mondja ügyintézőink foglaltak..... Már lejárt a határidőm és nem jutottam a pénzemhez pedig engem is kötött egy szerződés :( Pár hónapja vettem ki pénzt de akkor elég volt ott bejelentenem előtte pár nappal. Most ez az új call centeres dolog nem tudom mire jó
2021. ápr. 12. 09:42
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
10 es! Azért mert ingatlanvásárlásnál KP ben kéri az eladó Ez esetben nem tudok mit tenni
2021. ápr. 12. 13:36
 12/13 anonim ***** válasza:
77%

# 9


De, mindenhol inflálódik, csak nem mindegy, hogy konkrétan mennyivel fog kevesebbet érni a pénzem. Egyébként van inflációkövető állampapír, de ettől eltekintve: ha az infláció > kamat, akkor az én pénzem értéke romlott INFLÁCIÓ - KAMAT-ot, a tiéd pedig INFLÁCIÓ-t, merthogy a KAMAT-od a készpénzre 0. Az indoklásod pont olyan, mintha azt mondanám, hogy nem éri meg bekötni magam az autóban, mert úgyis meghalok egyszer.

2021. ápr. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha bizonyíthatóan nem te vagy a hibás, vagyis nyoma van, hogy jártál náluk, időben igényelted a pénzed, jelezted írásban, hogy napok óta nem tudod elérni őket, stb. és a MÁK nem teljesített, akkor a panaszom mellé a kártérítési igényemet is benyújtanám legalább a kötbér mértékéig. Ha nem érkezik reakció, ügyvédi segítséget kérnék.

Szerintem a probléma a tudatosság és a határozottság hiányában leledzik úgy általánosságban. Ha az embernek pénze múlik rajta, akkor igenis időben el kell kezdeni intézni, mindennek legyen írásos nyoma, akár írja le az ügyintéző, hogy ő elutasított, mert ennek nem ez a menete. Amint kiejted a szádon, hogy kéred, hogy írja le a problémát és a megoldás menetét, hidd el rögtön segítőkészbe vált. Ha kell, akkor össze kell veszni mindenkivel, de téged ne érjen anyagi kár. Sajnos ez a valóság kicsiny hazánkban zömében. Nem az a normális hozzáállás, hogy inkább otthon tartom a pénzem... Az a megoldás, hogy az emberek nem hagyják, hogy hülyének nézzék őket!

2021. ápr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!