Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ingatlan fedezetnél, mondhatom...

Ingatlan fedezetnél, mondhatom azt a banknak, hogy vigye a másik lakást?

Figyelt kérdés
Nyugdíjas szülő ad ingatlan fedezetet. Ha ő meghall, ( éljen még nagyon-nagyon sokáig ezt kívánom) de ha mégis, akkor mondhatom a banknak vigye az ingatlan fedezetet, és kvittek vagyunk?

#ingatlan fedeztet
2021. ápr. 10. 01:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

De egyébkent igen. 10 éve foglalkozom követelés kezeléssel,létező dolog a fedezetkiengedés, csak sokan, nem értik, ahogy te sem.


Először kérelmezed a banktól a fedezetkiengedést. Magyarul, szeretnéd eladni az ingatlant de nem ér annyit mint amennyi a hitel rajta akkor kérelmezed a banktól hogy a vételár ellenében töröljék a jelzálogjogot. Adásvételit csatolni kell. Ha a bank engedélyezi, akkor kiad egy igazolást arról hogy a vételár megfizetése ellenében törli a jelzálogot az ingatlanról, de a fennmaradó tartozást továbbra is nyilván tartja, követeli az adóstól.

Ha a vételár beérkezik, lehet menni a törlési papirokért, lehet intézkedni a földhivatalban. A fennmaradó fedezet nélküli tartozás megfizetésére pedig további egyezség köthető az adóssal.


Amit most leirtam réges rég gyakorlat a bankoknál.

2021. ápr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

De értem.


Balgaságnak tartom előre szerződni úgy, hogy nem fedezi teljesen a tartozást, mert mi van akkor, ha a bank nem engedélyezi a fedezetet kiengedni?!?!?!?!?!

Hát már maga a bank hozzájárulásának az intézése, hogy egyáltalán eladhasd az ingatlant, hónapokig tart megrágni a bank részéről. Bizonytalanságra építeni bármit is...

Ez itt az igazi probléma.

2021. ápr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Úgy szokták megkötni az adásvételit hogy belefoglalják azt, hogy elállhat a vevő a vételtől ha a bank nem engedi ki az ingatlant a vételárért.

30 napja van a banknak arra hogy döntsön.

A bankok abban az esetben ha reális a vételár, bele szoktak menni a kiengedésbe mert a vételáron felül az ingatlanból további megtérülés már nem realizálható.


Igen, mindenkeppen macera egy ilyen adásvételbe belevágni, de nem lehetetlen, és sokan bele is vágnak.

2021. ápr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 xswerdy ***** válasza:
de ha jól értem, itt a szülő lakása pótfedezetként szerepel ("másik lakás"-ról ír a kérdező). Tehát az illető vesz egy lakást, mondjuk 100%-ban hitelre. Ez lehetséges (persze ha a jövedelme elegendő), mert a 80% törvényi határ, és a bankok ennél szigorúbb határa is a fedezeti ingatlan(ok) értékéhez viszonyul. Ha a szülő meghal, akkor az ő ingatlana minden további nélkül eladható, és azt kiengedik a hitel alól. Ki kell találni, hogy mennyit akar az ember előtörleszteni. Ez egy olyan összeg legyen, ami mellett a maradék hitelt megfelelően fedezi az a lakás, ami megmarad (és amin megmarad a jelzálog). Erről kell előre hozni egy igazolást a banktól, hogy az adott ingatlant pl. 10 millió megfizetése után kiengedik a hitelből. A szerződést pedig úgy megírni, hogy a vevő (vagy a bankja) először ezt a 10 milliót utalja a hitelező banknak, és aztán ha lekerült a jelzálog, akkor a maradékot az eladónak.
2021. ápr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Oké, így már tiszta sor...
2021. ápr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!