Ingatlan fedezetnél, mondhatom azt a banknak, hogy vigye a másik lakást?
De egyébkent igen. 10 éve foglalkozom követelés kezeléssel,létező dolog a fedezetkiengedés, csak sokan, nem értik, ahogy te sem.
Először kérelmezed a banktól a fedezetkiengedést. Magyarul, szeretnéd eladni az ingatlant de nem ér annyit mint amennyi a hitel rajta akkor kérelmezed a banktól hogy a vételár ellenében töröljék a jelzálogjogot. Adásvételit csatolni kell. Ha a bank engedélyezi, akkor kiad egy igazolást arról hogy a vételár megfizetése ellenében törli a jelzálogot az ingatlanról, de a fennmaradó tartozást továbbra is nyilván tartja, követeli az adóstól.
Ha a vételár beérkezik, lehet menni a törlési papirokért, lehet intézkedni a földhivatalban. A fennmaradó fedezet nélküli tartozás megfizetésére pedig további egyezség köthető az adóssal.
Amit most leirtam réges rég gyakorlat a bankoknál.
De értem.
Balgaságnak tartom előre szerződni úgy, hogy nem fedezi teljesen a tartozást, mert mi van akkor, ha a bank nem engedélyezi a fedezetet kiengedni?!?!?!?!?!
Hát már maga a bank hozzájárulásának az intézése, hogy egyáltalán eladhasd az ingatlant, hónapokig tart megrágni a bank részéről. Bizonytalanságra építeni bármit is...
Ez itt az igazi probléma.
Úgy szokták megkötni az adásvételit hogy belefoglalják azt, hogy elállhat a vevő a vételtől ha a bank nem engedi ki az ingatlant a vételárért.
30 napja van a banknak arra hogy döntsön.
A bankok abban az esetben ha reális a vételár, bele szoktak menni a kiengedésbe mert a vételáron felül az ingatlanból további megtérülés már nem realizálható.
Igen, mindenkeppen macera egy ilyen adásvételbe belevágni, de nem lehetetlen, és sokan bele is vágnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!