Ingatlan fedezetnél, mondhatom azt a banknak, hogy vigye a másik lakást?
Nem igazán fog ilyet csinálni egy bank,bár biztosìtèkkènt kell neki az ingatlan, de annak az èrtèkesìtèse csak vègső megoldás, ez csak nyűg a pènzintèzeteknek. Nekik az a cèl, hogy rendben fizesd a hitelt.
Azt èrdeklődd meg a hitelfelvètelnèl,hogy van e lehetősèg a biztosìtèkul szolgáló ingatlant eladnod ès abból vègtörleszteni, ha úgy adódik
az ingatlant a bank nem veszi át, neki nincs rá szüksége. Ha nem fizetsz, akkor végrehajtást kezdeményez, aminek végső esete lehet az ingatlan elárverezése.
Eladni viszont természetesen eladhatod a fedezeti ingatlant. Ilyenkor kérni kell a banktól egy igazolást, hogy mennyi a hitel aktuális összege, annak megfelelően kell az első vételárrészt meghatározni, amit a vevő (vagy az őt hitelező bank) utal a te bankodnak. Ezután kerül levételre a jelzálog, és az után fizetik a hátralévő vételárrészt. Ha több ingatlan van egy hitel mögött, akkor arról ad a bank egy igazolást, hogy mennyi az az arányos része a tartozásnak, aminek a megfizetése után azt az ingatlant kiengedik a hitelből.
Ha te vagy az adós, és te örökölnéd a fedezeti ingatlant, akkor eladhatod a fedezetet és az árából kifizetheted a hiteledet.
Ha az ingatlan ára nem fedezi a hitelt, nem vagytok kvittek a bankkal, a fennmaradó összeget is ki kell fizetned saját erőből.
A bank nem viszi a házat. Vagy te adod el(mint örökös) vahy a bank áverezi el jóval a piaci ár alatt.
"vahy a bank áverezi el jóval a piaci ár alatt."
Bank nem árverez, nincs erre joga. Azt az ÖBV teszi, ha a bank végrehajtást kér a tartozás behajtására.
"A bank nem viszi a házat."
Ha árverésen nem kel el az ingatlan, azt az ÖBV a tartozás beszámítására felajánlhatja a banknak "megvételre". Van, amikor a bank ezzel a lehetőséggel él is.
"Ha az ingatlan ára nem fedezi a hitelt, nem vagytok kvittek a bankkal, a fennmaradó összeget is ki kell fizetned saját erőből."
Ilyen opció nincs, nem lehet. Az ingatlant csak akkor szabad értékesíteni, ha teljes mértékben kifizethető belőle a bank és ez által tehermentesíthető az ingatlan. Ha ez nem így lenne, akkor az ingatlan tulajdonjogát a földhivatal nem írja át az új vevőre, marad minden a régiben, csak az adós még vesz a nyakába egy jó nagy polgári pert, amit a hoppon maradt vevő akaszt majd a nyakába a fentiek okán.
8!
"bank áverezi el"
Én is úgy értettem hogy végrehajtás útján, máshogy nem is lehetne.
"felajánlhatja a banknak "megvételre"
Bank nem vásárol ingatlant, fakroring cégnek adják el de nem az ingatlanr hanem a követelést.
"Ilyen opció nincs, nem lehet"
De igen van, ezt hivják fedezetkienegdésnek. Ha a fedezet ára nem elég, akkor jóváhagyott kérelem ellenében, miután teljes vételárat megkapta a bank, kiengedik kötelemből az ingatlant, azaz a bank törli a jelzálogot. DE az adós saját vagyonával továbbra is felel a még fennáló de már fedezetlen tartozásárt amit tovább kell fizetnie.
Előfordul hogy a bankok méltányossági kérelem alapján elengedik a fennmaradó banki tatozást, de ez adóköteles jövedelemnel számmit ezért le kell adóznia az adósnak.
7es.
"Ha a fedezet ára nem elég, akkor jóváhagyott kérelem ellenében, miután teljes vételárat megkapta a bank, kiengedik kötelemből az ingatlant, azaz a bank törli a jelzálogot."
De egyébként nem. Tehát olyan nincs, hogy eladom úgy, hogy nem fedezi teljesen a hitelt a kapott összeg, aztán intézem a kérelmeket, mert a földhivatal egyszerűen nem írja át a vevő nevére a tulajdonjogot. Ugyanis a bank elidegenítési és terhelési tilalmat jegyeztet be a hitelfelvételkor az ingatlanra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!