Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aki külföldön dolgozik hova...

Aki külföldön dolgozik hova kap fizetést?

Figyelt kérdés

Ha kimegyek dolgozni, az OTP számlamra utalnak vagy kell bankkártyát csináltatnom?


Valamint ha euroban kapom a pénzt akkor nem váltja át a bankom forintba? Euro ként is tarthatom vagy ez most hogy megy?



2021. márc. 31. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha hosszabb időre mész ki, akkor érdemes ott nyitni bankszámlát, ahol dolgozni fogsz. Ha forint számlára utalnak eurót, akkor a bank átváltja - ez nagyon nem éri meg. Nyithatsz eurós számlát is.
2021. márc. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Általában mindenhol kérik a saját belföldi bankszámlát.
2021. márc. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert 2-3 évig mennék ki és nem akarom hogy amit ott megkeresek itthon az infláció végett kevesebbet érjen jóval.... örülök hogy van lehetőség számlát nyitni mert legalább ki tudom venni majd ha már össze gyűlt annyi amennyi kell. :)
2021. márc. 31. 18:41
 4/13 A kérdező kommentje:
Most neztem meg, OTP nél is van deviza kártya készítési lehetőség. Akkor tudok itthon is és egyből euro megy rá, kérdés mi a kiskapu itt vagy ha egyszer forintba akarom váltani mert mondjuk házat vennék mennyit von le, stb stb...
2021. márc. 31. 18:46
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem intézz egy külön bankszámlát. Sajnos én is külföldit használok jelenleg, a PIN kódomat elfelejtettem, az internet bankingba nem tudok belépni, mert az a telefonszám deaktiválva van, így nem tudok hozzáférni a pénzemhez. Csak személyesen oldható meg, de nem tudok most vissza menni abba az országba.


A mai világban 20 perc alatt nyitsz egy új bankszámlát.

2021. márc. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Miért jó az, ha külföldön vagy 2-3 évig és Magyaro-on nyitsz bankszámlát?? Ha bármi gondod van és valamilyen okból személyesen kell valamit intézned, akkor hazautazol csak azért?
2021. márc. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem, alapból 1.5 havonta járnék haza 1.5 hétre kb, szval lennék itthon is, csak nekem az a lényeg euroban utaljanak, úgy legyen a számlámon a pénz. Az már nekem mind1 hogy magyar vagy külföldi banknál van, ne forintba legyen váltva mindig és ki tudjam venni egyben ha már szükségem van rá.
2021. márc. 31. 23:35
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha eurozonaban dolgoznal, akkor euroban kapod a fizetest
2021. márc. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A fizetésed abban a pénznemben kapod, ami az adott országban hivatalos. Az, hogy te hol és milyen bankszámlát nyitsz teljesen irreleváns, nem attól függ, hogy miben fizet a cég, ahol dolgozol. Ha zimbabwei dollárban nyitsz banszámlát, a fizetésedet akkor is euróban utalja a munkáltató, csak a bank átváltja. Ha forint számlát nyitsz, akkor forintba váltja át a bank. A munkáltató mindig abban a pénznemben fizet, ami a munkahelyed országában hivatalos.

Ott nyiss számlát, ahol dolgozol. Ha a 1,5 hónapon belül történik valami, amiért személyesen be kellene menned a bankba, akkor vársz amíg hazajössz, vagy hazajössz hamarabb? Továbbra sem értem miért nyitnál Magyaro-on bankszámlát ha külföldön dolgozol.

2021. márc. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hajóra szeretnék menni dolgozni ott 1.5 hónap munka van és 2 hét itthon, tehát ez nem egy fix, adott ország azért kérdeztem.


Nekem az nem jó ha fornitba át van váltva, mert 2-3 év alatt kevesebbett for érni a pénzem, mivel most egy év alatt kapásból 330 ról 365 re emelkedett az euro, magyarul ha az euromat váltanám át később akkor több forintot érne, ezért sem akarom forditva.


Köszönöm szépen a válaszokat!

2021. ápr. 1. 07:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!