Megoldható egyáltalán?

Figyelt kérdés

Van egy 5 milliós ház, amit meg szeretnénk venni.

500.000 forint megtakarításunk van, de többet szeretnénk felvenni, mivel kell egy kicsit újítani rajta. (Fürdőszoba, ajtó csere, kerítés) Lakáshitel, vagy jelzáloghitel a megoldható?

Mindenképp az OTP-nél szeretnénk, mivel nekem is és a páromnak is ott van vezetve számlánk.

Emellett van egy 3 milliós hitelünk havi 60e forint (nem mi fizetjük, de tudjuk, hogy a mi jövedelmünkből vonják) az összes havi bevételünk 280e forint. Van egy kisfiunk aki 1 éves.


2021. márc. 28. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akartok még egy gyereket?
2021. márc. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért kérdezem, mert babavárót talán adnak ennyit, de lakáshitelt biztos nem, mert nincs önerőtök. (500 ezer konkrétan semmi, az illetéket meg az ügyvédet nem futja ki.)
2021. márc. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül kellene az otp-hez ragaszkodni, ők elég szigorú feltételeket szoktak szabni. Az 500ezret nagyon kevésnek tartom önerőnek (szerintem 1,2 M kell minimum).
2021. márc. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia,


a legegyszerűbb az lenne ha bemennél az OTP-hez és megkérdeznéd, itt ugyanis mindenki csak tippelni fog de a valóság egy OTP-s bankfiókban fog kiderülni. Az én tippem az, hogy ilyen háttérrel nem fogjátok megkapni a hitelt. Illetve még egy megjegyzés: azért ragaszkodni egy bankhoz mert ott van számlád egy hülyeség. Számlád máshol is lehet és akkor lehet, hogy kedvezőbb feltételekkel kapsz hitelt.

2021. márc. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A K&H elutasított, mivel én jelenleg itthon vagyok a fiammal. A cofidis meg nem ad hitelt, mivel a meglévő hitelünk is Cofidis. És ahogy nézegettem, az OTP-nek fix a kamata. Persze ha holnap bejutok a bankba utána kédezek, de 3 nap álltunk sorba és mivel a gyerekkel nem tudok úgy menni ahogy én akarok ezért hiába álltunk sorba nem jutottunk be.
2021. márc. 28. 17:23
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem esélytelen.
2021. márc. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lakáshitelhez JOGSZABÁLY SZERINT minimum 20% önerő kell, szóval nincs az a bank amelyik ad, mivel NEM ADHAT
2021. márc. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
3 napig álltatok sorban? Durva!
2021. márc. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem csak az otp-nél van fix kamatozású hitel.
2021. márc. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
8-as most csak tréfálsz, vagy tényleg nem érted? 😅
2021. márc. 28. 20:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!