A PayPal minden esetben ingyenes és biztonságos?
Mindenképp szeretnék regisztrálni a PayPal-ra, ez számomra nagyon fontos lenne. Szeretnék vásárolni interneten, és a vásárlás csak PayPal-lal megoldható.
A kérdésem, hogy egy esetleges gazdasági válság esetén is ugyanolyan biztonságos a PayPal, mint normál esetben? Gondolok ezalatt arra, hogy nem fog hirtelen fizetős lenni az, ami eddig ingyenes volt, vagy sikertelen lenni a tranzakció? Végülis egy külföldi cégről van szó. Egy gazdasági probléma esetén gondok merülhetnek fel, változhat pár szolgáltatás, ami lehet, hogy nekem plusz pénzembe fog később kerülni. Jogos a félelem, vagy egy teljesen megbízható ügyintézésről van szó, ami a későbbiekben sem fog változni? Mik a tapasztalataitok?
Vásárlóként ingyenes, ezen aligha változtatnak.
Egyébként bármi változik náluk, arról 60 nappal a változás bevezetése előtt tájékoztatnak, a törvény szerint.
Ha neked valamelyik változás nem tetszik, lesz időd törölni a fiókod.
A szolgáltatás ingyenessége esetében a változtatás lehetősége csupán elméleti. 2005 óta van Paypal fiókom és havidíj bevezetése vagy bármiféle díj a vásárlásért soha nem merült fel.
De mielőtt regisztrálsz, alkalmad van megismerni az általános szerződési feltételeket és az esetlegesen küszöbön álló változások is online megtekinthetők.
Vevőként a szolgáltatás alapvetően ingyenes és biztondságos, DE: ha a PayPal-ra bízod a devizakonverziót, nagyon rossz árfolyamon váltanak. Sajnos egyre nehezebb kikapcsolni a DCC-t, mert ebből élnek, de eldugva még mindig meg lehet találni. Egyszer az újonnan hozzáadott kártyámnál elfelejtettem kikapcsolni, egy 10 USD összegű vásárlásnál 300 Ft-ot buktam a banki árfolyamhoz képest. Ami pedig magát az oldalt illeti, ömlesztve van hibákkal, ilyen hitvány szoftverfejlesztéssel az állami informatikán kívül nem nagyon lehet talákozni...
Eladóként már más a helyzet. Ha business számlád van, pofátlan mértékű díjakat vonnak le mindenre (is). Nem létezik olyan magyar kártyaelfogadó szolgáltatás, amelyik ne lenne olcsóbb a PayPal-nél.
Személy szerint PayPal-t szinte csak előfizetésekhez (Spotify, Netflix, stb.) használok, kivéve azokat az oldalakat, ahol máshogy nem vagy csak egy ismeretlen payment gateway-en keresztül lehet fizetni. (pl. eBay)
Így van, ahogy az 5-ös írja. A Paypal a kereskedőknek felszámított díjakból és a devizakonverzióból él.
Azon aggódnod, hogy egy nap váratlanul havidíjakat követelnek tőled, gyakorlatilag alaptalan.
Az összes hibája ellenére még mindig általuk kapod vissza a legkönnyebben a pénzed,ha gond van a rendeléssel, és a havidíjas előfizetésektől is Paypal-on belül a legkönnyebb megszabadulni.
Én jobban bízok benne mint sok hazai cégben.
Nekem gondom még nem volt vele, előnyöm inkább mert amikor kis kínai elfelejtette elküldeni az árut, vagy elvesztette nem tudom, nem is érdekel, de a PayPal -on keresztül visszakaptam a kifizetett több tízezer forintot.
A kliens szempontjából pont ugyanannyi az esélye, mintha bárhol máshol adnád meg a kártyád adatait. Igazából a három felsorolt példa közül egyik sem jelent alapból gondot.
A PayPal szempontjából szinte esélytelen, hogy feltörjék. A webshop pedig akármit machinál, nem nagyon tud megkárosítani, ha az eredeti PayPal-re irányít, nem egy kamu oldalra. Ha nem egyszer fizetsz, hanem rendszeres fizetést engedélyezel, akkor is ott az ügyfélszolgálat, aki az ilyenekben segít.
Szerintem egyáltalán nem kell rettegned a PayPal-től. Arra figyelj, hogy erős jelszót válassz (és amit máshol nem használsz!), illetve mindenképp állíts be kétfaktoros hitelesítést (SMS vagy app), bár tapasztalatom szerint ezt mostanában mindig kéri.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!