Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Magyarorszagon a bankrendszer...

Magyarorszagon a bankrendszer csodbe mehet ?

Figyelt kérdés
2021. márc. 12. 18:25
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Utolso, egyszerubben leirnad ? :)) becsodolhet vagy sem ? Ha igen, mikor ?
2021. márc. 12. 20:04
 12/18 anonim ***** válasza:
51%

Kerdezo, pontosan milyen valaszt szeretnel? Erositsuk meg hogy nem biztonsagos a bankban tartani penzt mert baaaaarmikor osszeomolhat a rendszer es akkor fuccs a 150e forintocskadnak?


Tudod mit, sose vidd bankba a penzed, ne bizz senkiben, tartsd a parnacihaban, esetleg hordd magadnal mindig, de tenyleg mindig.

2021. márc. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Fsms ***** válasza:

A betétvédelmi alap 100.000 euróig kifizeti a számla egyenlegét bankcsőd esetén.

Csak akkor aggódj , ha ennél több pénzed van a számládon.

2021. márc. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ne aggódj! Ezzel az erővel minden bank esetén ugyanez lehetne a kérdés. A Takarékbank ma jóval nagyobb és erősebb mint több nagybank.


Évekkel ezelőtt még sok kis takarékszövetkezet volt, csökevényes bankocskák.

Akkor még megértettem volna a kérdésed de ma már teljesen más.


Az összeolvadások és nagyon komoly többféle modernizáció után ha bankot készülnék váltani bátran választanám. Nyilván ha amúgy a legjobb ajánlatot nyújtja.


Annak ellenére hogy állami tulajdonú, természetesen piaci alapon működik és elég jó eredménnyel.

2021. márc. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én semmi jelét nem látom semmiféle csődnek. Ha tutira akarsz menni igazi aranycsíkokat vegyél, most 1800 dollár körülvan az ára, de 2200-2300-at várnak egy éven belül, viszont belengették már a 4000 dollárt is.

Egy ismerős kedvéért kicsit megnéztem, hogyan megy ez: rendben. Pl. Kispesten is van egy ilyen cég, kicsit olcsóbb is, mit Bécsben, vagy Hollandiában.

2021. márc. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

"De aki magyar allampapirban tartja a penzt, annak az allam megteriti ? Mivel allami garancia van ra ?"


A Magyar állam garanciát vállal rá!

Az már más kérdés, hogy amit kapsz pénzt államcsőd esetén azzal nem sokra mész mert elveszti értékét.

Továbbá itt nem az a kérdés, hogy lesz e csőd, hanem, hogy mikor lesz?

2021. márc. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#16, államcsőd nem lesz.

A bankrendszer csődje se lesz, 2008-ban sem volt, pedig az pénzügyi, bankválság ként indult.

Az államkötvényt még mindegy melyik közvetítőnél vette. Még a Rákosi féle békekölcsönt is visszafizették, 30 év késéssel.

2021. márc. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

#17


Ezt így kijelenteni szerintem butaság. Nem látja senki a jövőt.

Ha viszont a tényeket nézzük, akkor eléggé a végén vagyunk a gazdasági ciklusnak. A FIAT pénzügyi rendszer amiben élünk, elég sok hibával rendelkezik, ebből kifolyólag nem hinném, hogy sokáig húzná, bár ez csak az én személyes véleményem.

A következő válság kutyafüle lesz a 2008-ashoz képes mivel magasabbról fogunk esni, és újra kell indítani a rendszert éppen ezért is vásárolták már fel a világ arany készletének a 40%-át, ez hamarosan meg fog történni, ha szeretnénk ha nem. A kérdés az, hogy milyen rendszerre állunk majd át? Van itt is néhány elképzelésem de nem szeretnénk találgatni.

2021. márc. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!