Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes lenne ezt igénybe...

Érdemes lenne ezt igénybe vennem ennyi idősen?

Figyelt kérdés
24éves fiú Vagyok és jelenleg albérletben lakom. 19éves korom óta dolgozom pékként. Ez a munkaviszony azóta állandó és normálisan be Vagyok jelentve... arra gondoltam lehet jobban járnak ha lakást vennék hitelre. Havi 80.000ft az albérletem. ezt a pénzt a banknak is tudnám fizetni és legalább a saját házam fizethetném. Akitől bérlem a lakást ő el is adná nekem. A lakás húszmillió ft. Nagyon szeretek itt lakni és a környezetet is szeretem... szóval nagyon jó lenne. Menbyi esélyem van ezt hitellel megvalósítani? És melyik banknál érdemes utánajárni?
2021. márc. 10. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Az a kérdés, van-e cca 5 millió a zsebedben.
2021. márc. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Te tudod, hogy mennyire biztos a munkahelyed és a fizetésed és mennyire tudnád rendszeresen, havonta fizetni a hitel törélesztést pl. 20 éven át. Ne olyanoktól kérj tanácsot ilyen fontos döntésben, akiknek fogalmuk sincs az anyagi és egyéb hátteredről.

Ne bankot válassz, hanem hasonlítsd össze a lakáshiteleket, van egy rakás online kalkulátor, és a legjobb ajánlatot válaszd.

Nézz utána, hogy egyáltalán ér-e az a lakás 20 milliót, mennyi hitelt tudnál felvenni, mennyi időre, stb...

Az online hitel összehasonlító eredménye alapján menj el az első 3-4 bankba és személyesen is beszéld át az ügyintézőkkel, hogy mennyi és hogy lenne ha ott vennéd fel. Mivel látom nem értesz a pénzügyekhez, jobb ha beszélsz olyanokkal, akik legalább kicsit jobban. Ők persze megpróbálják eladni a saját bankjuk hitelét, ezért is menj el több helyre és aztán a 3-4 helyen hallottakból le tudod szűrni mi is a jó neked.

2021. márc. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

(Ha a vírust nem nézzük)

Akkor merem azt mondani hogy biztos a munkahelyem. És elég jól is keresek! Nem minimálbér... de valóban nem értek az ilyen pénzügyekhez azért is tetten fel ezt a kérdést ide hogy hátha valaki már volt e hasonló képpen,vagy segíteni tudna🙂

2021. márc. 10. 18:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen hasonló helyzetben? Hogy lakást akartak venni? Biztosan sokan. De nem minden eset ugyanolyan. És ne névtelen ismeretlenek ötletei, javaslatai alapján dönts. Mint már írtam vannak netes kalkulátorok, 2 perc alatt meg tudod nézni mennyibe kerülne, egyáltalán érdemes-e hiteét felvenned és aztán meg menj és beszélj olyanokkal, akik ezzel foglalkoznak.

Remélem nem úgy gondoltad, hogy valaki ideírja, hogy "menj el az erste bankba, vegyél fel 18millió Ft hitelt 30 évre, évi 6%-os THM-re" és akkor rohansz az erste bankba 30 évre hitelt felvenni...

2021. márc. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A legfontosabb kérdés, mennyi saját megtakarításod van? Ha a bank is felbecsüli a lakást 20M Ft-ra és a lakás olyan helyen van, ahol megadják a maximum adható 80% hitelt, akkor is szükséges 4M Ft önerő, továbbá kell még pénz az ügyvédre, illetékre, hitel induló költségeire, tehát alsó hangon 5M Ft-ra, de manapság vidéken jellemzőbb a legalább 30% önerő igény főleg vidéken. Enélkül nincs esélyed lakást venni.Létezik olyan megoldás is, amikor pl a szülők házát is beterhelik, ekkor lehet 100%-ban hitelből megvásárolni egy lakást, de jelen esetben ezt nem javasolnám, mert 24 évesen nem szabad egyedül 20M Ft hitelt felvenni, ha nincs megtakarításod, mert az azt jelenti, hogy mégsem elég magas a jövedelmed ehhez a hitelhez.
2021. márc. 11. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a kiszemelt lakás minimum 20-30%-át össze tudod spórolni, akkor teljesen lehetséges, hogy sikerülhet, sőt anyagilag mindenhogy jobb is, mint az albérlet.
2021. márc. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!