Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Maradjak az otp-nél, vagy...

Maradjak az otp-nél, vagy váltsak k&h-ra?

Figyelt kérdés
2022-ben lejár az OTP junior kárytám, és azon gondolkodtam hogy váltsak k&h-ra, vagy maradjak az otp-nél. Az OTP-nél a smart, vagy a bázis számlacsomagot néztem. Később, kb 6-7 év múlva szeretnék lakáshitelt felvenni. Lakáshitel szempontjából melyik bank a jobb? Mert ha jobb a k&h akkor lehet hogy megérné átmenni oda, mert kedvezményt ad a bank, ha van számlám náluk. És még az lenne a kérdésem, hogy otp junior Mastercard számlacsomagban vagyok, amihez tartozik egy számlaszám. Ha 2022-ben lejár a kárytám, és én már nem szeretnék junior csomagot, hanem a smart, vagy bázis csomagra szeretnék váltani,akkor marad a számlaszámom a régi, és csak egy új kárytát kapok, vagy az is változik?

2021. febr. 26. 00:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Marad a régi számlaszámod ha otp-s maradsz. Alapvetően a k&h olcsóbb bank mint az otp, lakáshiteleket meg már most is meg tudod nézni, hogy melyik banknál éri meg jobban. Van egy csomó hitelkalkulátor a neten.
2021. febr. 26. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egyiket sem valasztanam. A K&H hitel kérdésben meg ki is zárnám. Szemét a hozzáállásuk. Nem segítőkészek ha átmeneti bajba kerülnél. Csak még nagyobb bajba visznek és ennek örülnek. Néhány tízezer forintért már átadnak egy faktoring cégnek ,,,az ország legmocskosabb faktoring cégének.
2021. febr. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én otp-s vagyok és valószínűleg maradok is, az a baj hogy van amibe nem a legjobb. Ilyen a számlakezelés, fizetés. Kölcsön szempontjából viszont segítőkészek voltak 2 éve lakás vásárláshoz, náluk volt a legjobb opció.
2021. febr. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A K&H-t semmiképp nem javaslom, pláne nem hitelre. Semennyire nem ügyfélbarát, baromi körülményes náluk az adminisztráció és szakmailag is csapnivalók.

A mi hitelszerződésünkben több hiba is volt, az ügyintéző el se olvasta, így hülyeséget beszélt, ugyanazt a munkáltatói igazolást háromszor is bekérték.


És még drága is.


Nézz meg kalkulátorokat, pl. a bankmonitort, hogy hova érdemes menni. Az, hogy majd x év múlva hitelt szeretnél felvenni, most teljesen érdektelen.

2021. febr. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

OTP. Bár már sok mindent lehet online intézni, de a lakáshitel az pont nem az: az OTP-nek viszont nagyon sok fiókja van, biztos van nem messze Tőled is.


Az meg, hogy ki milyen kondícióval ad lakáshitelt, jelen esetben totál mindegy, hiszen amit most leírunk, egyáltalán nem biztos, hogy 6-7 év múlva is igaz lesz, amikor szükséged lesz a hitelre.

2021. febr. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Van élet az OTP-n és a K&H-n kívül is. Én azt javasolnám, hogy nézz meg kalkulátorokat. Pl [link] vagy [link]

Itt tudsz magadnak választani egy testhezálló számlát, amit tudja azt amire szükséged van, nem fizetsz felesleges dolgokért és jó a díja...

Hogy aztán 6-7 év múlva hol találsz jó feltételekkel hitelt, azt ma senki meg nem mondja neked, de nem is kell, bárhol van a számlád, kapsz hitelt (maximum majd akkor átviszed a számládat a hitelt nyújtó bankhoz)

2021. febr. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én helyedben maradnék az OTP-nél de úgy, hogy nem váltanék semmire hanem hagynám a Juniort.

Ha nem csinálsz semmit akkor magától átkerül Jump számlacsomagba ami az egyik legjobb, ugyan van egy 170 Forintos számlavezetési díj, de ezen kívül nincs nagyon más költsége.

Csoportos beszedés 26Ft, az átutalás költsége 41Ft akkor is ha milliókat utalsz át.

Én egyenlőre meghagytam ezt mert a Smart és a Bázis is sokkal drágább lenne.

Személy szerint még CIB-et vagy az Erstet ajánlanám bár Erstével vannak gondok mostanában illetve ha használsz fintech bankokat akkor kerüld.

2021. febr. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!