Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Váltsak, vagy maradjak szerint...

Váltsak, vagy maradjak szerintetek?

Figyelt kérdés

Budapesten dolgozom, egy magyar vállalkozónál. Személyi asszisztens vagyok, de leginkább az üzleti levelezését viszem, illetve tolmácsolok, fordítok nagyon sokat neki. Angolul és németül is, rendszeresen. Szeretem, amit csinálok, de csak két órás részmunkaidőre vagyok bejelentve, illetve ami még zavar, hogy nem tudok se a fizetéssel, se a munkaidővel számolni. Elvileg egy tizest ad egy napra, hetente fizet, és a napi munkaidő kilenctől kettőig. Elvileg. Viszont sokszor nem kapok annyit, amennyi kellene, mivel van, hogy délben már elküld, hogy mára végeztünk, és akkor arányosan annyival kevesebbet ad. Az első két hónapban rájöttem, hogy fizetett szabit és ünnepet se ad, ezt megbeszéltem vele, azóta ez módosult,már fizeti ezt ( igaz, feleannyiért mint a rendes napokon). Szerencsére olyan nagyon ritkán van, hogy öt- hat óránál többet kellene benn lenni, viszont az rendszeres, hogy pár nappal előbb kitalálja, hogy a reggel kilences kezdés helyett mondjuk jöjjek tízre, vagy tizenegyre, és akkor annyival tovább...ez így gond, mert nem tudom előre tervezni a napjaimat. Ez nem gyakori, de havonta 2-3szor legalább előfordul, teljesen véletlenszerűen, és azért ez elég zavaró. Vagy váratlanul nem kell menni egy napot, de így persze bevételkiesésem is van. Szeretem a munkát, mivel maga a munka is nagyon tetszik,érdekes és változatos, és alapvetően rengeteg szabadidőm van mellette ( ami tekintve, hogy két kisgyerekes anyuka vagyok, jó dolog) és a napi 10 perc oda és visszaúttal megvan a munkába menetel is. A főnököm, ezeket a tipikus magyar kisvállalkozó vonásait leszámolva kedves velem, és normálisan kijövök vele.

28/N


2017. jún. 7. 20:55
 1/5 A kérdező kommentje:
elírtam, kilenctől háromig lenne a munkaidő, a lényegen nem változtat.
2017. jún. 7. 20:56
 2/5 anonim ***** válasza:
Addig amíg nincs jobb a gyerekek miatt még ne . Egyedül lennél talán akkor megpattannál de az sem biztos .
2017. jún. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kérdésedből nem derül ki, hogy mégis mire váltanál?

Mert 2 kisgyerekkel azért nagyon-nagyon nem könnyű elhelyezkedni - itt meg úgy tűnik, ideális a munkaidő.

"Normális" helyeken ugye 8-tól fél 5-ig tart a munkaidő, ekkor azért nem kis fejtörés a gyerekek elhozatala, betegség esetén mi történik, stb.

Szóval egy kötöttebb munkahelyre vagy fel sem vesznek, ha meghallják, hogy 2 gyereked van, vagy nem nagyon tolerálják a gyerek betegségét, stb.

Meg aztán ha többet kell utaznod, az is nehezíti a "gyerekszállítást"

Részmunkaidő meg olyan nagyon sok van...

És azért ahogy írod, nem keresel rosszul... Nem szoktam a 2 órás bejelentésű állásokra azt mondani, hogy maradjon az illető, de azért 2 gyerekkel nem nagyon lehet válogatni...

Nem, nem egy nőgyűlölő férfi vagyok, hanem egy anya, aki próbált már gyerekkel állást keresni :-)

2017. jún. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nem keresnék rosszul, ha tényleg annyi lenne amennyi...szabi, fizetett ünnep eleve fele, és a kisebb nagyobb levágások miatt is,ezért átlag kb 30%kal kevesebbre jön ki, mint amennyi lenne. folyékony angollal és némettel persze tudnék jobban is ( főleg, mivel van egy közgáz végzettségem is) Nyáron elmegyek egy hét szabira, az már jobban meglátszik majd a fizetésemen.

Csak vélemények érdekelnek, dönteni persze én fogok.

2017. jún. 7. 21:22
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

1.- szereted a munkád

2.- összeegyeztethető a gyerekneveléssel

3.- jó fej a főnököd ("kedves velem, és normálisan kijövök vele")

4.- közel van a munkahelyed

MI KELL MÉG? :-) Álommeló... :-)

Jó, a fizetés nem álom, de 2 kisgyerek mellett el kell döntened, mi a fontosabb: egy örökké stresszes, de esetleg jól kereső anyuka vagy egy nyugodt, kicsit kevesebbet kereső :-)

2017. jún. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!