Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Közös számlán lévő folyószámla...

Közös számlán lévő folyószámla hitelt mind2 félnek kell fizetnie?

Figyelt kérdés
Nem engem érint a kérdés. Csak kíváncsi vagyok, hogy ha van közös számla egy banknál és van rajta egy folyószámla hitel. Egyik fél nem is tud róla és nem is írt alá semmit. Akkor is adóstárs lesz belőle? Elővehetik, hogy fizessen?
2021. febr. 25. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2021. febr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Attól függ.


Valóban közös tulajdonú számla (ilyet egyre kevesebb bank csinál), vagy van egy tulajdonos, a másiknak meg csak rendelkező joga van rajta.


Az előbbi esetben mindketten az utóbbi esetben pedig a tulajon fogják leverni, hiába költötte a másik a pénzt.

2021. febr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Majdhogynem mindegy is, mert ha közös számlán van a pénz és nem fizeti a folyószámahitelt vagy megszűnik a munkaviszony!!, akkor felmodják a hitelszerződést és a beérkező összegből lefogják a tartozást, illetve ha nincs fedezet rá, akkor átadják követeléskezelőnek és végrehajtásra kerül, akár zárolják is.

Szóval a közös számlán lévő pénz nem jó ilyenkor, mert a másik fél sem fér hozzá a pénzéhez, aki "vétlen".


Példa: férj-feleség közös számlán, férj folyószámlahitelt igényelt, de a koronavírus miatt megszűnt a munkahelye (vendéglátás), folyószámlahitel szerződés felmondva, bizony a feleség se fog hozzájutni a pénzéhez, ha zárolják vagy végrehajtják a számlán lévő tartozást.

2021. febr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Oh értem, köszönöm a válaszokat!
2021. febr. 25. 12:50
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha van számla és az egy valaki nevén van. Mellette meg van egy meghatalmazott. Ugyanúgy van folyószámla hitel akkor a meghatalmazottal is ez történik ha nem fizet a számlatulajdnos?


Tudom, még hülyébb kérdés, csak kíváncsi vagyok.

2021. febr. 25. 12:54
 6/7 Hintalow ***** válasza:
100%

Ebben az esetben a meghatalmazottnak nincsen semmi köze a hitelhez, hiszen a számlán sincsen korlátozott rendelkezèsi jognál több dolga.

Pèldakènt ha valakinek a lakásához kapsz egy kulcsot,attól mèg nem leszel sem tulajdonos, sem haszonèlvező, se semmi. Nem lesznek jogaid a lakással kapcsolatban,de kötelezettsègeid sem.

2021. febr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
6-os válaszát folytatva: de ha a hatóság lezárja a lakást, amelyhez kulcsod van, akkor Te sem mehetsz be a lakásba (nem férsz a pénzedhez)
2021. febr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!