Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tényleg csak úgy lehet lakásom...

Tényleg csak úgy lehet lakásom ha hitelt veszek fel és a semmire kifizetek +6 milliót a banknak?

Figyelt kérdés

Csak azért mert nincs kapcsolati tőkém vagy gazdag szüleim akik adnak kezdőrészletet?


Arra gondoltam, hogy veszek egy lakást kb 30 millióért, kiadom havi 100 ezerért és abból meg még kb sajat fizetes 50 ezerből fizetem a részletét.

Ez már így is nagyon költséges de mikor körülnéztem a banoknál rájöttem, hogy az egész egynagy lehuzas es a bank zsebét tömöm, túl magas a kamat.... így sose lesz sajat lakasom. 4 éve dolgozom és 4 millió félretett pénzem van, 300 ezret keresek, nagyon sokat félre teszek és a szükséegleteimet is alig elégitem ki..


2021. febr. 23. 10:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Valamit nagyon nem jól nézel...
2021. febr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem túlárazott lakásokat nézz ki.
2021. febr. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
17.kerületben néztem, az újlak utca környékén és igen ott vannak 20 millió körül de sose veszi ki senki
2021. febr. 23. 16:19
 14/14 anonim ***** válasza:
75%

"a semmire kifizetek +6 milliót a banknak?"


Nem a semmire fizeted, hanem mert kölcsönadnak neked pénzt, ami neked nincs. Te adnál puszira kölcsön bárkinek 10-20 évre csak úgy, simán pusziért? Nyilván nem. Gondolj bele, ha 26 milliót (ennyi lenne ugye a hiteled) Te adnál kölcsön mondjuk az államnak (állampapír), akkor éves szinten 1 millió 40 ezerrel "húznád le", mivel a kamatért cserébe adod kölcsön a pénzed. Ettől te nem szemét leszel, legfeljebb kapitalista :DD

2021. febr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!