Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tényleg csak úgy lehet lakásom...

Tényleg csak úgy lehet lakásom ha hitelt veszek fel és a semmire kifizetek +6 milliót a banknak?

Figyelt kérdés

Csak azért mert nincs kapcsolati tőkém vagy gazdag szüleim akik adnak kezdőrészletet?


Arra gondoltam, hogy veszek egy lakást kb 30 millióért, kiadom havi 100 ezerért és abból meg még kb sajat fizetes 50 ezerből fizetem a részletét.

Ez már így is nagyon költséges de mikor körülnéztem a banoknál rájöttem, hogy az egész egynagy lehuzas es a bank zsebét tömöm, túl magas a kamat.... így sose lesz sajat lakasom. 4 éve dolgozom és 4 millió félretett pénzem van, 300 ezret keresek, nagyon sokat félre teszek és a szükséegleteimet is alig elégitem ki..


2021. febr. 23. 10:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
4 milliód van, és 30 milliós lakást akarsz venni. A hiba valahol itt keresendő.
2021. febr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Nettó 300 Budapesti ingatlanárakhoz képest, Szabolcsi 150 ezernek felel meg...
2021. febr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

Minek akarsz lakast venni ha nincs penzed? Gyujtogess tovabb...

Ha keves gyul akkor valts, kepezd magad stb...


Itban dolgozok, meglepoen sokat keresek es annak nagy szazalekat teszem felre, de en ugy tekintek egy 30 millios lakasra mint amit ugymond idovel realisan megengedhetek magamnak. Neked ennel kevesebb penzed van es te is ilyent akarsz... nem 60-70-120 millios lakast keresek en se...


Ideje vagy tobbet keresni vagy lennebb adni az egenyeidet.

2021. febr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Bár nagyon irreálisak az árak, azért azt ne gondold, hogy négy évi takarékoskodás után bármikor is lakást lehetett venni. Plusz ha kiadod, hol laknál? Vagy az mindegy?
2021. febr. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
37%
Én 7 év alatt 7 milliot egy kutyaólat sem adnak érte....
2021. febr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Míg kiadom a jelenlegi alberletem fizetem ami egy szoba nagyon olcsón. Világéletemben budapesten laktam és itt is maradok, egy 30 milliós lakás pedig nem drága. A fizetésemmel sincs semmi gond, szeretem amit csinálok, egészségügyben dolgozom és félig magánban szóval nem kell az ITbol lehet csak emgélni duma, majd ha az IT-snak eltörik a lába rendebeteszi egy másik IT-s ugye:))))))
2021. febr. 23. 12:52
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Akkor mi a gond? Gyűjts még 4 évig, a meglévőt kamatoztasd mondjuk MÁP-ban, utána visszatérhetsz erre. Úgysem költöznél be.

De tény, hogy ha a bank kölcsön ad 20M forintot, nem ennyit fog visszakérni. De sejtheted is, hogy 20 év múlva sem ennyit fog érni ez a pénz.

2021. febr. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem csak úgy lehet. Lehet például úgy is, ha 30 millió van a számládon és meg tudod venni hitel nélkül. Azaz spórolsz 30 évig (persze addigra sokkal drágább lesz, így ez aligha érheti meg), nyersz a lottón, örökölsz ennyit stb. De ezek azért nem jellemzők fiatalon, így 90 százalékban marad a hitelx
2021. febr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Kinek mi a lehúzás. Nyilván pénzt kér a bank azért, mert használod a pénzét. Te sem adnál milliókat puszira 20 évre valakinek kölcsön.

Jelen esetben felveszel legalább 25 milliót 20 évre. Szerintem szolidan számoltál, én hasraütésre azt mondanám, hogy visszafizetsz 33 milliót. Vagyis a 30 milliós lakásod nem 30 milliós, hanem 38 milliós. Ha 20 év múlva ennyivel többet fog érni (jó eséllyel így lesz), akkor nyertél az ügyleten. Te meg úgy fogsz évek alatt 8 milliót kipattintani az ablakon, hogy észre sem veszed.

Jelen esetben befektetésnek vennél egy ingatlant. Miért veszel 30 millióért befektetésre ingatlant? Külső kerületben is kiveszik, ha jó a tömegközlekedés és viszonylag jól néz ki. Vegyél olcsóbban, kevesebb hitellel és gyorsabban lesz hasznod rajta.

2021. febr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
külső kerületben is ennyi:D
2021. febr. 23. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!