Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP megmondja, hogy rajta...

OTP megmondja, hogy rajta vagyok-e valamilyen belső banki tiltólistán, vagy erről nem ad ki információt?

Figyelt kérdés
Egy örökölt, kifizetett tartozás miatt kérdezem. KHR-ben sosem szerepeltem ezzel sem, sem passzív, sem aktív státusszal. Viszont az adós halála miatt kérelmeztem kamatcsökkentést, és egy összegű kedvezményes befizetést, így egy részét elengedték. Ez volt 2018-ban. Úgy tudom a kedvezményes végtörlesztéseket 5 évig tartják nyilván. Ha eredetileg nem voltam sem kezes, sem adós, csak jogutód, és egyeszséggel törlesztettem, emiatt elutasíthatják egy hitelkérelmem?
2021. febr. 11. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Nyilván megmondják. Ha hitelhez folyamodsz és esetleg elutasítják a kérelmet, akkor meg fogják indokolni miért tették. Az a banknak is érdeke, hogy vegyenek fel náluk hitelt, tehát biztosan számíthatsz rá, hogy megfelelően tájékoztatnak.
2021. febr. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, viszont a beadás előtt szeretném tudni, ezért érdekelt, hogy ha most bemegyek, erről azonnal tudnak tájékoztatni?
2021. febr. 11. 11:21
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem igen.
2021. febr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi, tényleg segítettek, nincs probléma szerencsére, várják a kérelmemet.
2021. febr. 11. 13:19
 5/12 anonim ***** válasza:
26%

"Ha hitelhez folyamodsz és esetleg elutasítják a kérelmet, akkor meg fogják indokolni miért tették"


Tévedsz, 1-es, a bank egyáltalán nem köteles megindokolni, miért utasítja el a hitelkérelmet és sok esetben nem is tudja meg a hiteligénylő, hogy mi volt az oka az elutasításnak.



Kérdező, pontosan úgy voltam, mint Te, csak nagyon-nagyon sok évvel ezelőtt - bizony, nyilván tartják az ilyeneket és van egy rossz hírem: nem 5 évig. Az enyém sokkal-sokkal régebben volt és mégis látták a rendszerben (nem a KHR-ben)

2021. febr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, de ha viszel bizonylatot arról, hogy rég befizetted, akkor levesznek a tiltó listáról. Plusz azt is mondták, hogy az adós nem én voltam, tehát ezt nem úgy nézik.
2021. febr. 11. 13:25
 7/12 anonim ***** válasza:
5 Azt én sem írtam, hogy köteles megindokolni. De nyilván ezt is bankja válogatja. Apám ilyen nagy hitelfelvevő, sok helyen nem kapott, mire végül meglett a hitele. Neki mindenhol megindokolták miért nem kapta meg.
2021. febr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Igen, de ha viszel bizonylatot arról, hogy rég befizetted, akkor levesznek a tiltó listáról."


Úgy látom, nem értettél meg, pedig a kérdésedre válaszoltam és magyarul - bocs, csak rühellem, hogy leírok valamit normálisan és képtelenek értelmezni, ezért kétszer kell leírni és megmagyarázni saját magamat.


Nos, fussunk neki még egyszer: Belső rendszert kérdeztél, NEM TILTÓLISTÁT!

Belső rendszert kérdeztél, arra válaszoltam (NEM A KHR, mert abban nem szereplek, de ezt oda is írtam)

KIFIZETETT TARTOZÁSRÓL VAN SZÓ (ez náluk is pontosan így van számon tartva, szintén kamatcsökkentett)

Kb. 15 évvel ezelőtti dolog mégis látta az ügyintéző és azt mondta, ez ELVILEG nem akadálya a hitelfelvételnek - mégsem kaptam meg.


5-ös vagyok.

2021. febr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Minden más rendben volt a kérelmeddel? Neked is örökölt tartozásod volt, tehát hivatalosan nem voltál adós, sem kezes? A kérdésemben is belső banki tiltólista szerepel, szóval nem kell üvöltözni :)
2021. febr. 11. 13:51
 10/12 anonim ***** válasza:

Na jó, akkor még egyszer megpróbálkozom, utána feladom:

nem tiltólista - bár ezt már 2x leírtam, - hanem egyszerűen csak "jelezve van" a rendszerükben. És azt is leírtam már, hogy az ügyintéző szerint NEM EZ AZ AKADÁLYA, hogy nem kaptam meg, de azt Ő sem tudta megmondani, hogy miért utasították el.

2021. febr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!