Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ebben a helyzetben melyik...

Ebben a helyzetben melyik hitelkonstrukciot ajanlanatok?

Figyelt kérdés

hitelosszeg: 10 000 000 Ft

bevetel: 636 000 Ft netto (100% munkaber, egyeb jovedelem nincs)

egyeb hitel nincs


1) futamido 5 ev, vegig fix kamat, 179 687 Ft torlesztoreszlet, teljes visszafizetendo osszeg elo-, vegtorlesztes nelkul 10 781 214 Ft

2) futamido 10 ev, 5 evig fix kamat, 96 519 Ft torlesztoreszlet, teljes visszafizetendo osszeg elo-, vegtorlesztes nelkul: 11 437 354 Ft


A masodik opcioban 5 ev utan vegtorlesztenek, ha nem tortenik semmi baleset. A vegorlesztes dija 1% a fennmarado toketartozasnak.


Valaszokat elore is koszi!



2021. jan. 24. 22:15
A kérdező szavazást indított:
1.
2.
Egyiket sem
10 szavazat
 1/6 anonim válasza:

Kedves kérdező én nem mennék bele ilyen 179 ezres havi törlesztésekben mert most lehet hogy jó sorod van, de ha már valamilyen oknál fogva nem lesz ennyi bevételed akkor hogy fizeted?

Inkább fizess kevesebbet hosszú futamideig ezt tanácsolom és bármi van azt könnyebb visszafizetni. Vagy olcsóbbat keresni biztos van olyan árban jobb lehetőség én ezt tanácsolom

2021. jan. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én egy harmadikat választanék.

20 év futamidő, 5 év fix kamatperiódus. Kevesebb törlesztő, több megtakarítási lehetőség. 5. év előtt simán végtörlesztesz és akkor sincs gebasz, ha esetleg valamilyen oknál fogva megfeleződik a fizetésed.

Bár, ha a 10 évest is tudnád 5 év alatt végtörleszteni, érdemes kiszámolni, hogy melyikkel mennyi kamatot fizetsz ki időarányosan.

Az első opciót teljesen elvetném.

2021. jan. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Első válaszoló vagyok van igazsága 2.esnek. ha gebasz történik nem lenne szerencsés az első opció
2021. jan. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Habár én 20 ev fix szerződést kötnék
2021. jan. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4# Ha erősen valószínűsíthető, hogy 5 éven belül végtörleszti a hitelét a kérdező, akkor semmi értelme 20 évre fixáltatni, mert az jelentős többlet költséget generál (arányaiban sokkal több kamatot fizet, mint amennyit szükséges lenne).

Folyamatos előtörlesztgetés mellett annyit fog csökkenni a tőketartozás, hogyha mondjuk az 5 éves terv csúszik is 7-re pl., akkor is olyan alacsony lesz a törlesztőrészlete, hogyha duplázódna, vagy triplázódna sem vágja földhöz.

2021. jan. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
egyiket sem
2021. jan. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!