Gyereknek ingatlan fedezet?

Figyelt kérdés
Élettarsammal 8 éve együtt élünk. Van egy részben közös lakásunk. Páromé a nagyobb rész belőle -2/3 része! Párom felnőtt lánya - magas keresete van- házat szeretne venni és h kapjon hitelt párom kitalalta, h ajánljuk fel a lakásunkat ingatlanfedezetnek, h ezzel is segítse gyerekét! Én kénytelen vagyok belemenni mert nyilván nem szeretnék cirkuszt h miattam nem tudja felvenni akkor a lánya a hitelt. De azzal nem vagyok tisztába ha netán beütne a krakk akkor az én fizetésemből is tiltsák a gyereke millióit vagy abból nem "csak a házat " viszi a bank ilyenkor? Páromnak nincs jövedelme le van százalékolva.
2021. jan. 5. 08:42
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha magas keresete van a lánynak, várjon még 2 évet, és utána vegyen házat, több önerővel, kevesebb rizikóval. Pont most, amikor a covid miatt ki tudja, melyik cég mikor megy tönkre, a lánynak sem tudni, meddig lesz meg a jól fizető munkahelye.
2021. jan. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim válasza:
100%
Én is egyértelműen azt mondom NE!!
2021. jan. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
94%

Sokan írták már, de én is csak azok táborát tudom erősíteni, akik szerint nem szabad ebbe belemenni. Ismerősök között is sajnos sok példa volt bedőlt hitelekből, ahol a bank vitte a szülők házát. Bármi történhet, amit nem lehet előre látni: elveszti az állását, baleset, betegség, stb.


Ha jól keres, akkor nem okozhat neki gondot még 1-2 évig önerőre gyűjtögetni, és akkor nem lesz szükség pótfedezet bevonására.


Ha minden figyelmeztetés esetére is belemégy ebbe, nagyon vigyázz rá, hogy mit írsz alá. Adóstársként semmi esetre se szállj be, mert akkor előállhat az a helyzet, hogy a házat is bukod és még adósságod is marad, amit törleszthetsz életed végéig. Illetve fontos lehet olyat kikötni, hogy minél hamarabb vonja ki a pótfedezetet (a ti lakásotokat) a hitelből. Ha már ennyit segítetek neki, akkor húzza meg magát kicsit, vállaljon akár erőn felül előtörlesztéseket, hogy akár 1-2-3 év múlva levehető legyen a jelzálog a ti házatokról.

2021. jan. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp se menj bele! Ha jól tudom egyedülálló max 14 millióig vehet fel hitelt külön fedezet nélkül. A lány nézzen egy olyan lakást, amit megengedhet magának, vagy gyűjtögessen még pár évig. Nem egy ismerősömnek tiltották a fizetését, mert a kedves rokon nem fizette a hitelét... Soha nem mennék bele ilyenbe.
2021. jan. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Résztulajdon képezheti hitel alap fedezeti tőkéjét?
2021. jan. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim válasza:
100%
Kerdezz ra a parodra, hogy mit gondol mi lesz akkor, ha ne adj Isten nem tudja fizetni a hitelt?
2021. jan. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim válasza:
100%
Én is amondó vagyok hogy ez nem jó ötlet főleg úgy hogy párodnak nincs munkája. Tudom nem akarsz te lenni a mumus. De basszus földönfutók is lehettek ha bármi történik.
2021. jan. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
nehogy belemenj!
2021. jan. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban jól keres nem megoldhatatlan, hogy a ti ingatlanotok nélkül vegyek fel hitelt.
2021. jan. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Én azt sem értem, hogy van valakinek képe/esze ilyet kérni a szülőktől...
2021. jan. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!