Gyereknek ingatlan fedezet?

Figyelt kérdés
Élettarsammal 8 éve együtt élünk. Van egy részben közös lakásunk. Páromé a nagyobb rész belőle -2/3 része! Párom felnőtt lánya - magas keresete van- házat szeretne venni és h kapjon hitelt párom kitalalta, h ajánljuk fel a lakásunkat ingatlanfedezetnek, h ezzel is segítse gyerekét! Én kénytelen vagyok belemenni mert nyilván nem szeretnék cirkuszt h miattam nem tudja felvenni akkor a lánya a hitelt. De azzal nem vagyok tisztába ha netán beütne a krakk akkor az én fizetésemből is tiltsák a gyereke millióit vagy abból nem "csak a házat " viszi a bank ilyenkor? Páromnak nincs jövedelme le van százalékolva.
2021. jan. 5. 08:42
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

A lány gyűjtsön több önerőt, vagy vegyen fel több hitelt, vagy vegyen olcsóbb házat.

Nem jó az egész családot adósságba verni. Főleg, ha ti sem álltok biztos lábakon.

Ha gond lesz, nemcsak a lány háza úszik el. Pont azért lesz fedezet a ti lakásotok, hogy azt is vihetik.

2021. jan. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
96%
Én nem kérnèk ilyet a szüleimtől. Hiába mondja az ember lánya, hogy fizetem. Bármi lehet, betegség, valami közbe jön, és úszna a ház, vagy tiltanàk a szüleim fizetèsèt. Mindenki addig nyújtózzon míg a takaró ér, ezt a felesègednek be kellene làtnia.
2021. jan. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim válasza:
100%
Hogyhogy kénytelen vagy belemenni? S ha történik valami, ami miatt nem fizetik a hitelt, s viszi a bank a lakásotokat? Ha te nem állsz ki az érdekeidért, akkor senki sem fog... Ilyenbe soha nem mennék bele, a lány vegyen magának lakást, ha nem telik házra.
2021. jan. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy kénytelen belemenni. Volt ilyen ismerősöm, aki úgy gondolta, hogy kénytelen. Aztán fizethette hosszú éveken át másnak a hitelét. Pasijáét, a pasija családjáét. Már rég semmi közük nem volt egymáshoz, de ő még mindig fizette a hitelt. És nem egy ismerősöm járt így. Persze nekik is mindenki mondta, hogy nehogy belemenjenek ilyenbe, de nem hallgattak senkire.
2021. jan. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
85%

Nehogy belemenj. Szerintem korrekt ember nem is kér ilyet a családtagjaitól.


Gyűjtsön még pénzt a lány, vagy keressen egy férjet. Ilyesmit a felnőtt emberek egyedül vagy a házastársukkal szoktak intézni.

2021. jan. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim válasza:
94%
Soha nem mennék ilyenbe bele.
2021. jan. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
94%
A ti lakásotokat is viszi a bank ha beüt a "krakk"
2021. jan. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
94%

Ez azt jelenti hogy a párod lányának semmi köze sem lesz a hitelhez,ha úgy dönt hogy nem fizet,nektek kell befizetni a hitelt vagy oda a lakásotok.


Röviden te fizetésedböl vállalod a hitel kifizetését, ami legalább 20 millio forint. Ha ebbe belemész egy idiota vagy aki életképtelen

2021. jan. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

1. A lány nem fizet - ti nem tudtok, a ti lakásotok úszik, ha még marad fenn hitel azt neked kell kifizetni, a kislány meg él a tehermentes lakásába tovább vígan

2. A lány nem fizet - ti tudtok, a lakásotok megmarad, de vonják a fizetésedből a törlesztőt/ kifizeted önként, a kislány meg él a tehermentes lakásába tovább vígan

3. szétmentek a pároddal - a lakást -mivel terelve van- csak úgy tudod eladni, hogy azonnal ki is fizeted belőle a kislány hitelét,már ha fedezi a lakás ténylegesen azt


Persze az ember jóindulatú, úgyis fizet, nem tenne ő olyat, de történhet bármi ami miatt fizető képtelenné válik, munkanélküliség, betegség, amikor kénytelen leszel te fizetni tovább ha kell még a házad.


Ha veled történik valami, ami miatt S.O.S. nagy összegre lenne szükséged, pl. szintén betegség, akkor majd nem fogsz tudni mire felvenni hitelt, mert nem lesz fedezeted.

2021. jan. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik ismerösöm öngyilkos lett, a másik meg utcára került akik a gyereküknek adta fedezetül a lakását és rosszul sült el.


Nem javaslom,ezeknek is mondtuk hogy ne de mégis belementek, csúnya vég mindkettö

2021. jan. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!