Gyereknek ingatlan fedezet?

Figyelt kérdés
Élettarsammal 8 éve együtt élünk. Van egy részben közös lakásunk. Páromé a nagyobb rész belőle -2/3 része! Párom felnőtt lánya - magas keresete van- házat szeretne venni és h kapjon hitelt párom kitalalta, h ajánljuk fel a lakásunkat ingatlanfedezetnek, h ezzel is segítse gyerekét! Én kénytelen vagyok belemenni mert nyilván nem szeretnék cirkuszt h miattam nem tudja felvenni akkor a lánya a hitelt. De azzal nem vagyok tisztába ha netán beütne a krakk akkor az én fizetésemből is tiltsák a gyereke millióit vagy abból nem "csak a házat " viszi a bank ilyenkor? Páromnak nincs jövedelme le van százalékolva.
2021. jan. 5. 08:42
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:
95%
De miért nem az a ház lesz a fedezet, amire felveszi a hitelt a lánya?
2021. jan. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
92%

Hát én ebbe nem mennék bele, az biztos. Gondolom nem 2

Nap alatt hordtátok össze a ház árát, a párodnak sincs jövedelme, tehtàt ha nektek is beüt a 💩, csak a hàzatokra tudtok támaszkodni, meg a te fiztudra. És mivel részed van benne, jogod van megtagadni ezt az egészet. Ha a lánya annyival jobban keres, akkor lehet, hogy nincs is rászorulva igazából. Más megoldás nincs erre? Nem vagyok pénzügyi szaki, de szerintem fedezet nélkül is megoldható ez. Ne hibáztasd a párod, mivel pénze nincs, próbálja a gyerekét úgy segíteni ahogy tudja, de ez felelőtlenség lenne, ahogy kezeskedni a gyerek hitelére is az.

2021. jan. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Ez jó kérdés. Gondolom azért nem lehet mert 20% önerője van csak a többi hitel lenne
2021. jan. 5. 08:47
 4/36 anonim ***** válasza:
97%
Nem mennék bele,pláne így nem. Ha baj lesz, te fizetsz rá.
2021. jan. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
93%
Ez bizony a más faxával csalánt veregetni esete.
2021. jan. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
97%
A távolabbi rokonságban egy 70 éves házaspár házát most vitte el a bank, mert az egyik gyereke ugyanígy hitelt vett fel rá, majd nem fizette...
2021. jan. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim válasza:
93%
Nálunk én vagyok a gyerek. Szüleim anno vettek fel a lakásomra hitelt, a lakásom volt a fedezet. Nem fizették, a lakást nem vitte a bank, de a fizetésemből vonták évekig...Soha többé senkinek.
2021. jan. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
96%
Nem mennék bele. Bármi történhet és akkor nem marad semmitek sem. Főleg így, hogy párod nem is dolgozik.
2021. jan. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
97%
A saját vérszerinti nagymamám aki a világon mindenkinél jobban szeretett ilyenbe nem ment bele. Azt mondta segít pénzt összegyűjteni vagy amiben tud, de hitel nem. Azért gondoljátok ezt át, ez nem az a kategória hogy jajj a pici gyereknek hogy mondjak nemet
2021. jan. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
95%

Párodnak NINCS jövedelme, tehát ebben az esetben jobb, ha befogja a száját. Könnyű más pénzével játszani. Ne légy nyuszi, mondd meg kerek-perec, hogy NEM lesz ingatlanfedezet a ti lakásotokra.

Jól látod, ha beüt a krach, akkor tető nélkül maradtok, és mehettek egy lyukba, amit te egyedül ki tudsz fizetni.


A párod lánya meg gyűjtögessen szépen, és vegyen fel hitelt MAGÁNAK, főleg, hogyha jól keres, de ne téged húzzon le.

2021. jan. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!