Adósság - öröklés lemondása úgy, hogy még az örökhagyó életben van?
Sziasztok,
A következő a helyzet: a barátnőm apja végrehajtás alatt áll. Mivel nem árulja el hogy mennyi az összeg, ki felé tartozik, stb. és nem is hajlandó utána nézni, ezért aggódni kezdtem, hogy az esetleges halálával átszáll ez a tartozás a barátnőmre, és mivel házasságot, gyereket is tervezünk, így rám / a gyerekekre is.
Kérdésem az lenne, hogy van-e valami módja, hogy nyilatkozunk, hogy nem szeretnénk élni az öröklés lehetőségével (hiszen csak adósság van, ellenoldal nincs), még úgy, hogy életben van?
Azt olvastam, hogy adósságot vissza lehet utasítani, de mi van, ha a törvény megtiltja ezt akkor, amikor már meghalt? Ezért szeretném még azelőtt ezt meglepni.
Az a baj, hogy ha úgy hal meg, hogy nektek már van közös gyerek akkor szívás tud lenni, mert ha a csaj lemond róla akkor automatikusan a gyerekre száll és ha a gyámhivatal nem egyezik bele akkor ő örökli a tartozást is. Itt az oldalon is nincs sok jó tapasztalat velük.
9 milliós tartozás meg kb 5-6 milliót érő lerobbant házra nem engedték visszautasítani az örökséget, mert szerintük az a ház többet ér. Nem tudsz mit csinálni, gyerek örökölte.
18 évesen hogy mondhatná már le? Az már egy létrejött öröklés.
18 éves koráig való igaz, hogy nem lehet behajtani de akkor már semmit nem fog tudni tenni.
Honnan veszitek azt, hogy egy kiskorú ellen nem lehet végrehajtani?
A bírósági végrehajtásról szóló törvény ezzel kapcsolatban semmiféle korlátozó rendelkezést nem tartalmaz. Miért ne lehetne? Nem egy kiskorú ellen folyik végrehajtási eljárás manapság is. Az nem kizáró ok, hogy nem képviselheti saját magát, hanem úgymond törvényes képviselője, adott esetben gyámja van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!