Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kötelezhető-e az örökös, hogy...

Kormi01 kérdése:

Kötelezhető-e az örökös, hogy az örökhagyó szabálytalanul felvett és gondatlanul eljáró bank hitelének behajtására. Felel-e az örökös az örökhagyó meggondolatlanságáért?

Figyelt kérdés

#hitel behajtás #szabálytalan felvett #gondatlan bank
2018. júl. 1. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Igen.


Igen.


De az örökségről le lehetett volna mondani a jegyzőnél.

2018. júl. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kötelezhető-e az örökös, hogy az örökhagyó szabálytalanul felvett és gondatlanul eljáró bank hitelének behajtására


Az megvan, mekkora hülyeséget kérdezel?? Kötelezni a behajtásra? Kit? Az örökös aztán nem hajt be semmit... fizetni fog...

2018. júl. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Hát ez tényleg eléggé furcsára sikeredett :D


"szabálytalanul felvett és gondatlanul eljáró bank hitelének"

Szabálytalanul felvett hitel? Ez mégis mit jelent? Hamis okmányokkal vagy fizetésigazolással? Mert másképp nem nagyon lehet szabálytalan - de az meg már bűncselekmény.


Gondatlanul eljáró bank? Aztán mégis mit kell ez alatt érteni?


Az örökhagyó olyan hitelt vesz fel életében, amilyent csak akar - az örökös meg visszautasíthatja az örökséget a hagyatéki tárgyaláson.

Persze, ha van egy 5 milliót érő ház és rajta mondjuk 1 millió tartozás, akkor nyilván nem célszerű lemondani róla, mert akkor a pozitív és a negatív örökségről is lemond az örökös (azaz a tartozással együtt a házról is lemond).

2018. júl. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Nem kell lemondani az örökségről. Az örökös csak az örökölt vagyon erejéig felelős bármiféle tartozásért. Legrosszabb esetben nem örököl semmit (ha akkora vagy nagyobb az adósság, mint az örökölt vagyon értéke), de legtöbbször még így is marad bőven az örökségből. De az örökségen felül pluszban fizetni semmiképpen nem kell. Ez gyakorlatban úgy van, hogy ha mondjuk örökölsz egy lakást, a bank meg jelentkezik, hogy nála van 2 millió forint hitel, hogy eladod a lakást, kifizeted a banknak a kétmilliót, a többi meg a sajátod. Érdemes gyorsan cselekedni, mert a banknak joga van elárverezni a lakást, és akkor sokkal rosszabbul jársz, mert őket csak annyi érdekli, hogy minél hamarabb az ő részük meglegyen belőle.
2018. júl. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A 4-est kiegészíteném. Ma már nem árverezhetnek el áron alul lakást, illetve ha kaptál ingatlant is, add ki, majd részletfizetést kérve abból törleszd a tartozásod. Már ha kaptál és nem te élsz abban az ingatlanban persze.
2018. júl. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, nyugodtan írd ki ide is, amit nekem írtál privátba (3-as vagyok), mert ez azért jelentősen megváltoztatja a helyzetet.

Az én tanácsom: első körben közjegyzőhöz mennék, aki annak idején tárgyalta a hagyatékit és annak függvényében, mit mond a közjegyző, második lépésként megkeresnék egy ügyvédet, aki segít jogilag rendezni/ esetleg megtámadni a banki szerződést.

2018. júl. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!