Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudok férjem kártyájáva...

Hogyan tudok férjem kártyájával vásárolni?

Figyelt kérdés
Férjem ágyhoz van kötve, de kártyával szeretnék fizetni (nem kp-t felvenni). Van erre lehetőség? Meghatalmazással? Társkártyát is fogunk készítettni, de nincs már rá most idő.
2010. aug. 12. 21:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
21:44 vagyok. Amúgy az a legegyszerűbb, ha elmész egy automatához és leveszel a számláról annyi pénzt, amennyiért vásárolni akarsz. Az automata nem válogatós, megelégszik a PIN-kóddal is.
2010. aug. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Jujjj, gondolom nem kérezném ha csalni akarnék. Sajnos ennyire szabálytisztelő vagyok, hogy el sem tudok képzelni ennyi "csalást" se, hogy a közös számlákról az ő kártyájával fizessek. Gondolom, hogy aki rosszándékkal csinál ilyet, annak nincsenek kétségei, kérdései.
2010. aug. 12. 21:51
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
A bankkártya használatára csak a kártyabirtokos jogosult.
2010. aug. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Amúgy automata lesz, mert nem akarok kellemetlen helyzetet Köszönöm a normális hozzászólásokat.
2010. aug. 12. 21:53
 15/24 anonim ***** válasza:
86%
hivatalosan sehogy nem vásárolhatsz...én nagy áruházban dolgoztam anno, nem fogadhattuk el így a kártyát....sőt én akkor is kértünk iratot, ha egy külföldi néven lévő kártya olyannál volt, aki meglepően jól beszélt magyarul...vagy, ha tizenévesnél xy-né kártyája volt....fogtak is csalót nem is egyszer így a kolléganők, volt akitől egy szatyornyi kártya és igazolvány került elő
2010. aug. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
89%

A sok okosnak: ha egy pénztáros elfogadja,hogy nem a kártyabirtokos fizet,felelőtlen. A Te esetedet veszem példának. A férjed beteg,és rossz a viszonyotok egymással. Te elveszed a kártyáját,és bevásárolsz vele. A férjed felgyógyul,értesíti a bank a kártyahasználatról. A férjed feljelenti a pénztárost (esetleg téged is)jogosulatlan kártyahasználaért. A pénztáros nagyoin ráfázhat.

Nem véletlen,hogy csak a tulajdonos fizethet a kártyával.

Bocs,nem bántani akartalak,csak példának emítettem titeket. Valóban az a legjobb,ha készpénzt veszel fel.

2010. aug. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
65%
88%-os, lődd már le magad. Nem csak csalók léteznek a világon, és ha igen, akkor se a GYK-ra fognak járni...
2010. aug. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Teljesen igaz, hogy nem fogadhat el, mert azt én jogtalanul használnám. Ezért tettem fel a kérdést, hogy hogyan lehet. Meghatalmazással eladhatom a lakását, gondoltam, hogy hátha pár ezer forintért vásárolni is tudnék. Nyilván a társkártya a legjobb megoldása a dolognak és valószínűleg az egyetlen is.
2010. aug. 12. 22:05
 19/24 anonim ***** válasza:
12%
Jó bocsi,de nem mindenki becsületes.A helyesírási hibáidból azt hittem egy primitív csaló vagy.100000000000 bocs.,
2010. aug. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
66%

Pont ugyanúgy adhatod el a házát meghatalmazással, ahogy vásárolhatsz a kártyával. Csak a meghatalmazást hitelesítő ügyvéd járhat el az adásvételben, és ő is csak akkor, ha a meghatalmazást személyesen a meghatalmazótól vette fel. Vagy ha a meghatalmazást közokiratba foglalták.

Hasonlóképpen, a számlán legyél társtulaj vagy csak szimplán készíttessetek egy kártyát a te nevedre is. Ennyi a megoldás. Te más kártyájával még annak a jóváhagyása esetén SEM fizethetsz. Elvileg a banknak a tranzakciót is vissza kell utasítani, ha PIN kóddal nem azonosított bankkártyás tranzakción nem egyezik a bizonylati aláírás a bankban bejelentettel (PIN kód esetén a PIN kód használatát a bank egyértelműen a kártyatulajdonos által indított tranzakciónak könyveli el.)

2010. aug. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!