Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a volt házastárs jelzáloghi...

Ha a volt házastárs jelzáloghitellel szeretné megváltani a tulajdonrészemet, ahhoz nekem is be kell mennem a bankba,tulajdonostársként ehhez hozzájárulni?

Figyelt kérdés

Jogerős ítélet van a vagyonmegosztási perben. A volt házastársam magához szeretné váltani az ingatlant, ehhez banki jelzáloghitelt venne fel.(Nem szeretné, ha elárvereznék a házat) Nyilvánvalóan ennek az ingatlannak jelenleg tulajdonosa vagyok. A hozzájárulásom nélkül csak az ő házrészére adnak hitelt?

Nem ad a bíróság egy olyan dokumentumot a kezébe, ami a jelzáloghitel felvételét lehetővé teszi, illetve a pénz számomra való kifizetése után a perfeljegyzést, illetve az én tulajdonjogomat is törli?



#tulajdonjog #megváltani
2020. dec. 6. 20:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Kicsit zavaros, amit leírsz. Ha jelenleg 2-en vagytok tulajdonosok és a volt házastársad meg szeretné szerezni a teljes ház tulajdonjogát, akkor a Vagyonközösség megszüntetés keretében gyakorlatilag megveszi a részed, amihez kaphat lakásvásárlási hitelt. Ehhez Neked olyan módon kell hozzájárulnod, hogy kivásárlást ügyvéddel megírjátok, de a banki hitelhez nem lesz közöd, hiszen a hitelt az exed arra kapja, hogy a részedet megszerezze, onnantól viszont nem leszel tulajdonos. Ez olyan, mint egy normál adásvétel eladó és vevő között, csak itt mpst résztulajdon kivásárlás történik.
2020. dec. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!