Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van a magyar bankoknál credits...

Van a magyar bankoknál creditscore jellegű rendszer?

Figyelt kérdés
Angliában úgy van, a rendszer, hogy mindenkinek van egy credit score ja, na ezt most nem részletezném, mert fent van a neten. Ezt én is el kezdtem építeni anno mikor kint éltem, pl volt 10.000 font megtakarításom, akkor a bankomtól vettem fel mondjuk 3000 font hitelt, ( abból utánfutót vettem apámnak, meg pár ipari szerszámot) nem kellett volna a hitel mert cashből is megvehettem volna, és volt vagy 2 év mire visszafizettem, de utánna magasabb lett a credit score-om és így építgettem a végén mikor "ideiglenesen" eljöttem a koronavírus miatt 27000 megtakarításra 350 ezres credit score om volt, a megbízhatóság miatt meg a tracking history miatt. Elkezdeném itt is ezt Építgetni itthon, lehetséges ez? van pl 4 millióm vennék valami kis zártkertet 800 ezerért de hitelre, és építgetném a hitelképességemet.

2020. dec. 5. 07:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Van hasonló rendszer, de messze nem annyira zárt, mint az angolszász országokban (az USA-ban is az van, amit mondasz), hogy megfelelő credit score nélkül szóba sem állnak veled.


Itthon egyrészt a saját bankod épít scoringot rólad, az alapján, hogy milyen szektorból jön a fizetésed, a hiteleidet hogy fizeted vissza, hogy bánsz a hitelkártyával, ilyesmi.


Másrészt az összes hitelt feladják a KHR rendszerbe (a régi BAR lista), itt a pozitív (időben fizettél mindig), s a negatív (elmaradások, nem törlesztés, etc) is kiderül rólad. Ez is befolyásolhatja pozitívan/negatívan a hitelbírálatot.



Viszont azért nem olyan szigorú, mint a UK/USA rendszer, mert anélkül hogy ilyen hiteltörténetet építgetnél éveken át, pusztán a fizetésed alapján is kapsz hitelt (pl a családban most vettek fel úgy 30 millió ingatlanhitelt, hogy soha előtte egy hitelkártyájuk, vagy apró áruhitelük nem volt, mégis megkapták.

Nekem a bankom a fizetésem és a befektetseim emelkedésével kínálgat egyre magasabb folyószámla hitelkeretet, pedig ezer éve volt összesen egy apró áruhitelem, szintén nem építettem hiteltörténetet sosem).


Az USA-ban élő ismerősök viszont pont azt mesélik amit Te, hogy tudatosan építeni kel, mert nagyon szigorúan ragaszkodnak hozzá a bankok. Itthon ez (még) nem így megy.

2020. dec. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jobban jársz, ha a 4 milliót a banknál befekteted (akár állampapírba), és nincs vele munkád, nem kell kaszálni.
2020. dec. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olyan fajta ami az UK-ban működik nincs.
2020. dec. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyen itthon nincs. Ahogy az első mondja, a saját bankod, ha látja, hogy jó adós vagy, kb utánad is dobja a hitelt.
2020. dec. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!