Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék én is a semmiből...

Szeretnék én is a semmiből számlapénzt csinálni, hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Láttam az ötletet bankoknál, gondoltam, én is bekapcsolódnék. Bizonyos százalékot tartalékba eltennék, bemutatnék, de ahogy beindul a biznisz, természetesen többet és többet tudnék így teremteni. Az első lépések érdekelnek, indulnék a megtakarított 100 000 Ft-omból, ha jól számolok, elsőre 1 milliót tudnék teremteni.
2020. nov. 30. 13:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
ez nem a semmiből pénz termelés kategóriája...
2020. nov. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szólj a Lölőéknek. Azt hiszem, épp most akarják eladni a Budapestbankot cirka 200 milliárd Ft-ért. Viccet félretéve: bár számlapénzt legjobb tudomásom szerint a bankok privilégiuma létrehozni, te magánszemélyként legfeljebb megpróbálhatod lemásolni az üzleti modelljük egy-egy elemét.


Vegyük például a hitelt! A kereskedelmi bankok úgy is tudnak pénzhez jutni, hogy kölcsön kérnek a Magyar Nemzeti Banktól a mindenkori jegybanki alapkamatért cserébe (ami jelenleg 0,6%). Ezután mit tesznek a kereskedelmi bankok? Kölcsönadják neked a pénzt 5%-ért és ők nyertek 4,4%-ot a semmiből. Namármost hasonlót te is tudsz csinálni. Hogyan? Vedd kölcsön a bank pénzét 5%-os kamat mellett és találj egy olyan befektetést, ami 10%-ot hoz! Máris nyertél 5%-ot!


Mi a buktató? Hát találj egy olyan befektetést, ami valóban hoz 10%-ot; nem másra bízod a pénzedet, hanem te magad ragadod meg az irányítást felette; és mindeközben lehetőleg havi szinten juss passzív jövedelemhez (ez fontos, mivel a bankkölcsönt is havi részletekben fizeted. Ha a kiadásaid havi szinten jelentkeznek, akkor a bevételeid is havi szinten keletkezzenek! Pont emiatt silány befektetés babaváró hitelből MÁP+-ozni...). Amúgy létezik egy szakma: professzionális befektetőnek hívják. Akárcsak más szakmák esetében, ennél is úgy tudsz fejlődni, ha beállsz egy "jó szaki" mellé, aki már régóta ezzel foglalkozik.


Szóval, válaszolva a kérdésedre, én úgy kezdenék neki, hogy beállnék egy professzionális befektető mellé dolgozni éjt nappallá téve - és közben tanulnék tőle.

2020. nov. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ez nekem gyanúsan pilótajáték / piramisjáték kategória. Olvass utána: [link]
2020. nov. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!