Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék én is a semmiből...

Szeretnék én is a semmiből számlapénzt csinálni, hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Láttam az ötletet bankoknál, gondoltam, én is bekapcsolódnék. Bizonyos százalékot tartalékba eltennék, bemutatnék, de ahogy beindul a biznisz, természetesen többet és többet tudnék így teremteni. Az első lépések érdekelnek, indulnék a megtakarított 100 000 Ft-omból, ha jól számolok, elsőre 1 milliót tudnék teremteni.
2020. nov. 30. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
100 ezer forint szerintem nem elég egy bank alapításához, de azért drukkolok.
2020. nov. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Jaj de vicces kisfiú vagy te.
2020. nov. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jó, legyen 10 millió, miért nem elég? Nem akarnék nagy irodát, kezdetnek elég a garázsom.
2020. nov. 30. 13:18
 4/13 anonim ***** válasza:
Mert törépnyileg van megszabva a minimum, ami milliárd feletti.
2020. nov. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

A számlapénz nem azt jelenti, hogy azt a bank önmagának hozza létre.

Pistike besétál a bankba és Pistikének adnak 10milliót, maguknak meg felírják, hogy tartoznak és követelnek 10-10 milliót.

Amikor Pistike fizeti a hitelt, akkor a tartozik és követel oldal egyszerre csökken, a kamatot meg zsebre teszik, na az már tényleg a bank pénze lesz.

Ha viszont Pistike nem fizet, akkor saját zsebből kell kipótolni azt, amit Pistike nem fizetett vissza.


Emiatt a bank nem teheti meg, hogy boldog-boldogtalannak hitelez és végtelen sok számlapénzt állítson elő.


Inkább örülj neki, hogy te nem csinálhatsz ilyet, mert nagyon hamar csődbe mennél.

2020. nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem így megy Balázs. Maradj inkább a minimálbéres robotnál, elég azt se értened.
2020. nov. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Az "Alapítványiiskola Bank" megnyitja kapuit. :D
2020. nov. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Első körben egy banklicenszet kellene szerezni.


Vagy veszel egyet valakitől, akinek még van, vagy elsétálsz az MNB-hez, és elmondod nekik, hogy erre lenne szükséged, ők tudni fogják, hogy mi a tennivaló :)

2020. nov. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Alapíts inkább vallást, azzal könnyebb pénzt keresni.
2020. nov. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%
2 milliard forint kell a bank alapitashoz. A bankok valoban tetszes szerint akkora beteteket hoznak letre amit akarnak. Ez a multiplikatoros dolog ott kezd ossze utkozni a valosaggal mikor a betetet el akarja kolteni vagy atutalni masik bankna az ugyfel. Inkabb olvass utanna hogy mukodik a bankrendszerunk....
2020. nov. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!