Miért vesz valaki névérték felett kibocsátott kötvényt?
Ha érted a számolást, akkor nem nehéz megérteni józan paraszti észzel, hogy miért van ez.
2-es elég jól leírta.
Ha van egy kötvényed, ami fizet neked 20,20,20,120 Ft-ot a következő 4 évben, akkor engem totálisan nem érdekel, hogy 100Ft van ráírva névértéknek vagy 110Ft. Csak az érdekel, hogy mit fog kifizetni és azalapján lövöm be az árát.
A papír akkor fog névértékénél többet érni, ha idő közben az elvárt kamat kisebb lett, mint amikor kibocsátották.
ez két külön dolog.
1. a kérdező azt kérdezte, hogy miért veszik meg drágábban, mint ami rá van írva. Erre az a válasz, hogy alapvetően azért, mert időközben van felgyülemlett kamat.
2. amit ti írtok a 2. és 4. válaszban, az arra a kérdésre válasz, hogy "miért vesz meg valaki a névérték + felgyülemlett kamat-nál drágábban kötvényt"
5 - egyrészt nem ez volt a kérdés, hanem az, hogy idézem “miért vesz valaki a névérték felett kibocsátott kötvényt?”. Legtöbb esetben a kibocsátáskor 0 a felhalmozott kamat.
Másrészt nem azért drágább alapvetően, mert van rajta felhalmozott kamat, az a bruttó árfolyam “hullámzását” okozza. Attól megtisztítva a nettó árfolyam maga is mozoghat fel és le a befektetők hozamvárakozásainak függvényében.
"Legtöbb esetben a kibocsátáskor 0 a felhalmozott kamat." de kibocsátáskor nem is vesz senki névérték felett.
Persze ha nagyon bele akarunk menni, akkor a köztes kamatfizetés utáni napon is 0 a felhalmozott kamat, és akkor sem névértéken forog a papír, az általad vázolt oból.
“Kibocsátáskor nem is vesz senki névérték felett” ezt miért gondolod?
Itt a főoldalon egyből látszik a legutóbbi aukciók és jegyzések eredménye, ahol pl a 2031/A minimum 109,11%-on kelt el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!